İstanbul'un yeni sahil projesi: Denizİstanbul

Keleşoğlu İnşaat, Yakuplu sahilinde inşa edeceği ve sahil kasabası konseptinin işleneceği Denizİstanbul projesinin duyurusunu bugün gerçekleştirdi

İstanbul'un yeni sahil projesi: Denizİstanbul

Keleşoğlu İnşaat, Yakuplu'da hayata geçireceği Denizİstanbul projesinin duyurusunu bugün gerçekleştirdi. Konut alanları yanında, sosyal tesisler, rekreasyon alanları ve okul gibi bölümlerden oluşacak projede, "sahil kasabası" konsepti işlenecek. 

İstanbul'un en yeni sahip kasabası: Denizİstanbul
Bugün gerçekleştirilen bir basın duyurusuyla lansmanına başlanan Denizİstanbul projesi, İstanbul'un en büyük sahil kasabası sloganı ile hayata geçiriliyor. Keleşoğlu markası için Denizİstanbul projesinin bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Keleşoğlu Holding Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Keleş, 1976 yılından bugüne uzanan firma tecrübesinin İstanbul'un en büyük sahil kasabasını yarattığını söyledi. Projenin, 1 milyon 200 bin metrekarelik bir alan üzerine yayıldığını belirten Keleş:

"Artık insanlarımız büyük kentlerin karmaşasından kaçabilecekleri, sevdiklerine daha fazla vakit ayırabilecekleri yavaş ve sakin hayatları tercih ediyor. Denizi ve İstanbul'u bir araya getiren İstanbul’un en büyük sahil kasabası Denizİstanbul bu hayali gerçeğe dönüştürüyor..." dedi. 

İstanbul'un yeni sahil projesi: Denizİstanbul

Denizİstanbul Mercan Konaklarının temelleri atıldı
Kalyon Evleri ve Marina Evleri'nin ardından temeli atılan Mercan Konakları hakkında da bilgi aktaran Fuat Keleş, bu etapta az katlı apartman kopseptinin uygulanacağını söyledi. Yıllar önce ilk örneklerini Ataköy'de tasarladıkları bu konseptte, her katında 2 daire bulunan apartman tipleri oluşturacaklarını belirten Keleş, tüm dairelerin de denizi göreceği bilgisini verdi.

Teras Bahçe ve Balkon Bahçe alternatifleri ile konak içinde müstakil bahçe ayrıcalığını sunan Mercan Konakları'nda yer alan 1+1 tipindeki daireler 82, 4+1 daireler ise 211 metrekarelik büyüklüğe sahip olacak. 

2021 yılında bitmesi planlanan Denizİstanbul'da yer alan Kalyon Evleri 2016 yılı Ağustos ayında teslim edilecek. Marina Evleri etabı 2017 yılının Mayıs ayında, Mercan Konakları ise 2017 yılının Kasım ayında sakinleri ile buluşacak.

Firma Bilgisi: Keleşoğlu Inşaat
Proje Bilgisi: Denizistanbul