İstinye'ye sporcu hastanesi planı onaylandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, İstanbul Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübüne 49 yıllığına kiralanan İstinye arazisi üzerine "sporcular" için yapılacak hastane planını onayladı

İstinye'ye sporcu hastanesi planı onaylandı

İstanbul'un İstinye ilçesinde kalan son yeşil alan için de inşaat izni çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 49 yıllığına İstanbul Avcılık ve Atıcılık spor Kulübü'ne verilen arazi üzerine hastane yapımını onayladı. Çok sayıda uluslararası karşılaşmaya ev sahipliği yapan arazi üzerinde halen, 3 tenis kortu, 3 adet trap-skeet atış poligonu, misafirhane, havalı silahlar atış poligonu ve Yaban Hayvanları Müzesi faaliyet gösteriyor.

İstinye'ye sporcu hastanesi planı onaylandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi onayladı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, İstinye'nin kalan son yeşil arazisi üzerine hastane inşaatı yapılmasına olanak tanıyan raporu onayladı. İstinye'de yer alan yeşil arazisinin 150 bin metrekarelik kısmının 45 ve 49 yıllık kullanım hakkı İstanbul Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü'ne verilmişti. İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından rapor doğrultusunda 1 emsal yapılaşma şartları aşılmaması koşulunu kabul eden İBB de böylece bölgeye yeni bir hastane yapımını da karar bağlamış oldu.

Spor tesislerinin yerine hastane
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden geçen kararın AK Partili meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul alındığını söyleyen İBB Bağımsız Meclis Üyesi Hüseyin Sipahi, bölgenin kentsel spor alanı olarak kalmasının daha doğru olacağını söyledi. Bölgeye Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın, kuralacak bir vakıf aracılığıyla özel bir üniversite inşa edeceği şüphelerini dile getiren Sipahi'ye yanıt veren İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Hadi Diler de:

"Bölgeye spor akademisi ve sporcular için bir hastane inşa edilecek..." dedi.