İstMarina AVM etabının tanıtımı yapıldı

DAP Yapı imzasıyla Kartal'da hayata geçirilen İstMarina projesinin AVM etabının lansmanı bugün yapıldı. İstMarina AVM 160 dükkandan oluşuyor

İstMarina AVM etabının tanıtımı yapıldı

Emlak Konut GYO işbirliği ile DAP Yapı tarafından Kartal sahilinde inşa edilen İstMarina projesinin AVM etabı, bugün kamuoyuna tanıtıldı. 2014-2015 döneminde "Dünyanın en İyi Projesi" seçilen İstMarina'nın AVM etabı 160 mağazadan meydana geliyor.

İstMarina AVM'nin lansmanı bugün yapıldı
165 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek ve bünyesinde 160 mağaza bulunan İstMarina AVM, 250 milyon Euro'luk bir yatırımla inşa edilecek. 3 kattan oluşacak ve dünyanın en önemli markalarına ev sahipliği yapacak olan proje 2017 yılının ikinci yarısında hizmete açılacak. Proje bünyesinde sinema ve çocuk oyun alanları gibi sosyal donatılara da yer verilirken, 70 bin metrekarelik kiralanabilir alanın yüzde 30'u da cafe ve restaurantardan meydana gelecek. İstMarina'nın kiralama faaliyetlerini ise JLL Türkiye yürütecek.

İstMarina AVM etabının tanıtımı yapıldı

Anadolu'nun marka değeri yükseliyor
İstMarina AVM etabıyla ilgili yaptığı değerlendirmede toplantının yalnızca bir proje tanıtımı değil, Anadolu yakasının yükselen marka değerinin tanıtımı olduğunu söyleyen Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, bu yakanın tüm İstanbul için çok daha önemli ve tercih edilir bir yaşam alanı olma niteliği taşıdığını söyledi. Kurum, Türk tüketicisinin perakende sektörüne ciddi bir pay ayırdığını belirterek: 

"Son 10 yılda kişi başına gelirin 3 kattan fazla arttığı bir ortamda, Türk tüketicisi perakende sektörüne ciddi bir pay ayırdı ve bu artarak da devam ediyor. Bu anlamda, gerek Türk gerek uluslararası markaların ve perakende sektörünün, projemizde yer alacak bu prestijli AVM’de yerlerini alacağından şüphem yok..." dedi.

Yılmaz: "Kartal'ın değeri giderek büyüyor"
Anadolu yakasının ve Kartal'ın nüfusunun İstanbul'a kıyasla daha hızlı arttığını söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz da, Kartal nüfusunun yakın çevre ilçelerle birlikte 4 milyon sınırına dayandığını belirterek, İstMarina AM'nin alışveriş merkezi değil, yaşam merkezi olacağını söyledi. Yılmaz:

"Alışveriş merkezimize gelenler, koridorlarda Prens Adaları manzarası eşliğinde ve iyot kokusunu duyarak dolaşacaklar. Gemiler marinaya yaklaşacak, sahilden deniz uçakları kalkacak. Alışveriş zevke dönüştürüp, keyifli bir gün yaşayacaklar" ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Dap Yapı
Proje Bilgisi: Istmarina