Isvea'ya 6 dalda ödül

ECE Holding tarafından geçen sene satın alınan ISVEA, dünyanın en önemli tasarım yarışmalarından A'Design Award’ta 6 ödüle birden layık görüldü

Isvea'ya 6 dalda ödül

A'Design Award yarışmasında geçen yıl 5 ödül alan İtalyan asıllı ISVEA, bul yıl ise ödül sayısını artırarak tam 6 ödüle birden layık görüldü. Biri Türk olmak üzere 4 kişilik tasarım ekibiyle yarışmaya katılan marka, tasarıma getirdiği inovatif yaklaşımı ile uluslararası jüriden büyük ilgi gördü. 

Türk tasarımcılara ödül yağı
52 yıllık İtalyan markası ISVEA’nın genç Türk tasarımcısı Sevil Acar; tasarladığı “Sott'Aqua Marino”, "Eleganza" ve "Valente" banyo dolapları ile 3 ödül birden alırken; markanın İtalyan tasarımcı Ettore Giordano’nun tasarımı Bplus seramik serisi", Nativita Design House tasarımı "Sentimenti" ve Genesis Design Studio tasarımı "Soluzione" da ödül alan diğer tasarımlar arasında yer aldı.

Türk Tüketicisinden de Tam Not
ISVEA adına ödülleri ISVEA Genel Müdür Yardımcısı Yakup FIRAT ve ünlü İtalyan tasarımcı Ettore Giordano birlikte aldı. A’Design Award’ta, geçen sene 3 ayrı tasarımcıyla 5 ödül kazandıklarını belirten Yakup Fırat; '2014’te ödül sayımızı arttırarak 4 ayrı tasarımcımızla 6 ödüle layık görüldük. Tasarım kültürünü, ürün kalitesi ve farklı fonksiyonellik anlayışını Türk tüketicileri ile tanıştıran ISVEA ile önümüzdeki sene bu sayıyı daha da artıracağız. Ar-Ge’ye yaptığımız yatırım, tasarıma ve tasarımcıya verdiğimiz değer bize başarılı sonuçlar getiriyor. ISVEA; tasarım, kalite ve farklı fonksiyonel yaklaşımlarının yanı sıra; sağlık ve çevre dostu üretim bilinciyle de dikkat çeken bir marka olarak Türk tüketicisinden de tam not alıyor.' dedi.

Ünlü İtalyan tasarımcı Ettore Giordano ise; Bplus serisini tasarlarken Ece Holding Ar-Ge merkezinin geliştirdiği cleaRim teknolojisini tasarımına adapte ettiğini, tasarım ve teknolojinin mükemmel senteziyle bu başarıyı yakaladıklarını iletti.  Ettore Giordano; “ISVEA ile birlikte 2015’te de fonksiyonel, farklı alanlar için farklı çözümler sunan, yenilikçi ve çevre dostu tasarımlar sunacak ve daha çok ödülle döneceğiz” dedi.