İyi ve sağlıklı yaşamın kapısı: Soyak Siesta Blue

İzmir’de hayat verilen Soyak Siesta’nın, Wellness (iyi ve sağlıklı yaşam) teması üstüne geliştirilen yeni etabı Soyak Siesta Blue, daha satışa çıkmadan bin 500 ön talep aldı.

İyi ve sağlıklı yaşamın kapısı: Soyak Siesta Blue

Gayrimenkul sektöründe öncü projelere imza atan Soyak, İzmir Karşıyaka'da ‘az katlı’ bina anlayışıyla oluşturulan ve kentin 2 bin 200 konutluk mega projesi Soyak Siesta’nın yeni etabı Soyak Siesta Blue’yu İzmir Arena Bayraklı’da gerçekleştirilen toplantıyla tanıttı. Wellness (iyi ve sağlıklı yaşam) teması üstüne geliştirilen Soyak Siesta Blue, yeşil bina kriterlerine göre tasarlandı. LEED Silver sertifika adayı olan Soyak Siesta Blue, 100 milyon TL yatırımla gerçekleştirildi.

Bin 500 ön talep alındı

Satışa çıkmadan bin 500 ön talep alan proje hakkında bilgi veren Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel, iyi yaşamın kapılarını açacak olan Soyak Siesta Blue’yla İzmirlileri tanıştırmaktan çok mutlu olduğunu vurgulayarak, “Soyak olarak sürdürülebilir bir gelecek için iyi yaşamın önemini bildiğimizden dolayı projemizde Wellness yani sağlıklı ve iyi yaşam temasını işlemek istedik. Soyak Siesta Blue’yu yeşil site olarak tasarladık. Uluslararası LEED Silver Sertifika adayı olduğunu da sizlerle paylaşmak isterim” dedi.

285 konuttan oluşuyor

Soyak Siesta Blue’nun 13 bin metrekare alan üzerine inşa edileceğini belirten Emre Çamlıbel, Soyak Siesta Blue’da toplam 285 konut bulunduğunu söyledi. Soyak Siesta’nın yatırım tutarının toplamda 500 milyon TL olduğunu belirten Çamlıbel, bugüne kadar bu etapla birlikte 1700 dairenin satışa sunulduğunu, Soyak Siesta Blue’nun yatırım tutarının da yaklaşık 100 milyon TL olduğunu belirtti.

Lansmana özel fiyatlar

Soyak Siesta Blue’nun lansman kapsamında çok özel fiyatlarla satışa sunulduğunu söyleyen Çamlıbel, İlk fiyatlar 26 Eylül 2013 Perşembe gününe kadar geçerli olan lansman kampanyasında yüzde 1 peşinatla, 1+1 daireler 98 bin TL, 2+1 daireler 189 bin TL, 3+1 daireler 260 bin TL ve 3+1 teraslı daireler de 414 bin TL’den başlıyor” dedi.  Çamlıbel aidatlar konusunda ise, Soyak’ın tasarruflu ev tasarımları kapsamında sağladığı yaklaşık 2TL/metrekare değerine sahip düşük aidat avantajı bulunduğunun altını çizdi.

Tasarruflu proje

İyi ve sağlıklı yaşam temasının gerektirdiği pek çok alana sahip projede enerji ve su tasarrufu sağlayacak uygulamalar mevcut. Doğal aydınlatmayı destekleyen mimari tasarımı bulunan Siesta Blue’da; bisiklet park alanları, elektrikli araç sarj üniteleri, sauna, fitness salonu, masaj odası yer alırken açık alanlarda da açık hava jakuzisi, masaj alanı, vitamin bar, pilates ve yoga alanı ile rekreasyon alanı bulunuyor. Projede ayrıca tenis, basketbol sahalarıyla yüzme havuzu da yer alıyor.

Firma Bilgisi: Soyak
Proje Bilgisi: Soyak Siesta Blue