İzban Torbalı Selçuk hattı 2017 yılında açılıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzban Torbalı Selçuk hattının 2017 yılında açılacağını söyledi

İzban Torbalı Selçuk hattı 2017 yılında açılıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzban Torbalı Selçuk hattının 2017 yılında açılacağını söyledi. 

26 Eylül tarihi itibariyle yeni yüklenicinin iş başladığını söyleyen Bakan Arslan, hattın bir an önce bitirileceğini ifade etti. İzban'ın Torbalı Selçuk hattının Selçuk'un kurtuluş günü olan 8 Eylül 2017'de hizmet vermeye başlayacağını açıklayan Bakan Arslan, sefer aralığının 5 dakikaya düşeceğini belirtti. 

Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir’e olan hassasiyetlerini çok iyi bilenlerden biri olduğunun altını çizen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın İzmir Milletvekili olmadan önce de, İzmir’in projelerinin hayata geçmesi konusunda hassasiyet taşıyorum. Bilindiği üzere İZBAN Projesi İzmir için çok çok önemlidir. Menemen’i Menderes’e ve Torbalı’ya bağlayacak İZBAN Projesi İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD’nin ortak projesidir. İZBAN marifetiyle de örnek olacak bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor” dedi.

İZBAN ile bugüne kadar milyonlarca yolcu taşındığına dikkat çeken Bakan Arslan, “Bugüne kadar 375 milyon insanımıza taşıma hizmeti verdik. Tabi bunun Aliağa’ya uzatılması, güneyde de Torbalı’ya uzatılması çalışması daha önce yürütüldü. Ancak bu konuda Başbakanımızın başka bir talimatı vardı. Selçuk’a kadar uzatmamız. Torbalıların Selçuk’a ulaşması, Selçuklular’ın Torbalı’ya ulaşması adına yeni yüklenici firmamız 26 Eylül tarihi itibariyle işe başladı. 26 kilometrelik projenin bir an önce bitirilmesi Selçuklular’ın ve bölge insanının hizmetine girmesi adına arkadaşlarımız olağanüstü bir gayret sarf ediyorlar” diye konuştu.