İzmir Balçova Teleferik Tesisleri çalışıyor mu?

İzmir Balçova Teleferik Tesisleri çalışıyor mu? Hattın güzergahı nasıl, seyahat ücreti ne kadar? Tüm bu soruların yanıtları netlik kazandı.

İzmir Balçova Teleferik Tesisleri çalışıyor mu?

8 yıldan bu yana bakım çalışmaları nedeniyle kapalı olan İzmir Balçova Teleferik Tesisleri çalışıyor mu? Konuyla ilgili açıklama İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Belediye, 30 Temmuz 2015 tarihinde hattın açılacağını ve seferlerin başlayacağını duyurdu. Seyahat süresi 2 dakika 42 saniye olacak İzmir Balçova teleferik hattı, Dede Dağı’na kadar çıkacak. Teleferiğe biniş ücreti ise 6 lira olarak belirlendi.

İzmir Balçova Teleferik Tesisleri çalışıyor mu?

8’er kişilik kabinlerde saatte yaklaşık 1200 yolcunun taşınacağı İzmir Balçova teleferik hattıyla Dede Dağı’na çıkacak yolcular için seyir terasları da yapıldı. Mesire alanında ise Büyükşehir Belediyesi şirketi Grand Plaza’nın farklı işlevde mekanları hizmet verecek. Gözleme-mantı evi, sandviç, tost, tatlı, unlu mamüller, sıcak ve soğuk içeceklerın satılacağı mekanlar ve kır kahvesi açılacak. Izgara çeşitlerinin satıldığı lokantanın da açılacağı tesiste bir de Et evi kurulacak. Et Evi’nde İzmirlilere mangal için et satışı yapılacak. Tesis tuğla mangallı oturma gruplarıyla hizmet verecek. Teleferik Tesisi içindeki ihtiyaçların karşılanması için de market açılacak.