Bornova'nın çehresi değişiyor

İzmir Bornova'nın çehresi, arka arkaya hayata geçirilen konsept projelerle değişiyor. İlçe, inşaatı devam eden, MyVia 414'ün yanı sıra, tamamlanan ve planlanan Loft Evleri, Plaza Nova Evleri, Folkart Bornova Lifa, Avcılar Prestij ve Bornova Point Karma gibi projelere ev sahipliği yapıyor.

Bornova'nın çehresi değişiyor

İzmir'in en büyük ilçelerinden biri olan Bornova, son yıllarda önemli sayıda konsept projeye ev sahipliği yapıyor. EVA Gayrimenkul Değerleme tarafından yapılan araştırma, eski konut stokunun yanı sıra markalı konsept projelerine de ev sahipliği yapan Bornova'nın çehresinin büyük bir hızla değiştiğini ortaya koyuyor. Bornova'da tamamlanan Loft Evleri ve Plaza Nova Evleri'nin yanı sıra inşaatı devam eden ve planlanan Myvia 414, Folkart Bornova Life, Avcılar Prestij ve Bornova Point Karma projeleri de yer alıyor.

İzmir'in en büyük karma projesi: Point Bornova AVM Rezidans

 

İzmir Bornova'nın çehresi değişiyor

 

Bornova'da hayata geçirilen en dikkat çekici projelerinden biri Point Bornova AVM Rezidans, Ege Üniversitesi ve Yeni Garaj'a oldukça yakın bir konumda projelendiriliyor. Toplam 300 dönüm arsa alanında, 46 katlı tek konut kulesi ve AVM alanı içeren projede, 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler yer alıyor. İzmir'in en büyük karma projesi olan Point Bornova toplamda 544 konuttan meydana geliyor. 

Bornova'nın en değerlilerinden: Folkart Life Bornova

İzmir Bornova'nın çehresi değişiyor

 

Bornova'da hayata geçirilen bir diğer markalı konut projesi Folkart Life Bornova da Kazımdirik Mahallesi'nde inşa ediliyor. Toplu ulaşım araçlarına ve İzmir-Çeşme otobanına oldukça yakın bir mesafede bulunan proje, 25 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa ediliyor. 18 bin metrekaresi yeşil alana ayrılmış Folkart Life Bornova bünyesinde 1+1'den 4+1'e kadar değişen konut tipleri yer alıyor. 46 - 211 metrekare arasında değişen daire genişliği bulunan Folkart Life projesinde fiyatlar ortalama 4.000 - 5.500 TL düzeyinde

Bornova'ya yeni bir soluk: MyVia 414
Yaşar Üniversitesi ve Ege Üniversitesi gibi eğitim kurumlarının yanı sıra Forum Bornova AVM'ye oldukça yakın bir konumda inşa edilen MyVia 414 projesi, dört blok halinde tasarlandı. Projede rezidans, AVM, otel, restaurant ve mağazalara yer verilirken, konut tipleri ise 1+0'dan 3+1'e kadar değişebiliyor. 69 metrekareden başlayan ve 224 metrekareye kadar değişen farklı ebatlar içeren dairelerin satış fiyatı ise  3.000-4.000/metrekare düzeyinde...

Sosyal olanaklarıyla bir adım önde: Avcılar Prestij

İzmir Bornova'nın çehresi değişiyor

 

32.500 metrekarelik proje alanıyla dikkat çeken bir diğer Bornova projesi Avcılar Prestij, İzmir Çeşme Otobanı ve İzmir Metrosu gibi noktalara oldukça yakın bir noktada hayata geçiriliyor. Proje yüzme havuzu, sosyal tesisler ve spor alanları gibi sosyal alanlardan yararlanma imkanı sunan, 1+1'den 4+1'e farklı daire tipleri içeriyor. Projede dairelerin metrekareleri ise 90-290 metrekare arasında değişiyor.