İzmir Fuar Merkezi'nin yüzde 85'i tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir'de inşa edilen 'Fuar İzmir' inşaatında sona yaklışılıyor. İnşaatın yüzde 85'i tamamlandı

İzmir Fuar Merkezi'nin yüzde 85'i tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir'de inşa edilen 'Fuar İzmir' inşaatında sona yaklışılıyor. İnşaatın yüzde 85'i tamamlandı. Amfi tiyatro şeklinde hazırlanan meydanı ve tamamlanan 14 katlı seyir kulesiyle dikkat çeken Fuar İnşaatı, 337 bin metrekarelik arazi, 240 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde hayata geçiriliyor.

500 milyon liraya mâlolacak
7 bloktan oluşan 50 futbol sahası büyüklüğü ve 2 bin 500 araçlık kapalı otoparka sahip projenin 500 milyon TL'ye mâlolması bekleniyor. İzmir'in Yeni Fuar Merkezi kapsamında ayrıca, 46 bin metrekarelik rezerv alanı haricinde, 40 bin metrekarelik ayrı bir alan üzerinde otel ve kongre merkezi inşa edilecek. 12 bin metrekarelik fuar sokağı, 865 metrekarelik seminer salonu ve 11 bin 300 metrekarelik kafeterya, restoran ve idari binanın yer alacağı projede ayrıca, 20 bin 500 metrekarelik Fuar Meydanı ve 12 bin metrekarelik Fuar Platosu da hayata geçirilecek. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu

Kocaoğlu: 'İzmir'in fuar geleneği'
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'de büyümenin hizmet, turizm ve kültür-sanat üzerinden gerçekleşeceğini belirterek: ' Proje, İzmir'in fuar geleneğinde ulaştığı en büyük nokta. Bunu yan taraftaki otel ve kongre merkezi izleyecek. 25 Mart'tan itibaren İzmir, fuar kapasitesini 5 kat büyütecek altyapıya ulaşmış oldu. Türkiye'nin ve İzmir'in ekonomisinin gelişmesinde önemli bir nokta olduğunu düşünüyoruz.' şeklinde konuştu.