İzmir Havalimanı Avrupa'nın en çevreci havalimanlarından

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Avrupa'nın en çevreci havalimanları arasında ilk 20'de yer alıyor

İzmir Havalimanı Avrupa'nın en çevreci havalimanlarından

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Avrupa'nın en çevreci havalimanları arasında ilk 20'de yer alıyor. TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, iklin değişikliğinin nedenlerinden biri olan karbon salomlarını nötralize ederek Avrupa'daki en çevrici havalimanı arasına girmeyi başardı. 

Level 3+ sertifikasına sahip oldu

TAV tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı, geçen yıl aynı seviyeye ulaşmıştı. Her iki havalimanı da Uluslararası Havalimanları Konseyi ACI Europe tarafından yürütülen Havalimanı Karbon Akreditasyonu programının en üst seviyesi olan Level 3+ sertifikasına sahip oldu. 

İzmir Havalimanı Avrupa'nın en çevreci havalimanlarından

Güvenli, hızlı ve konforlu bir hizmet sunuyoruz

Konu ile ilgili açıklama yapan TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı; TAV Havalimanları olarak sürdürülebilirliği tüm operasyonların odağına koyduklarını ve yolculara güvenli, hızlı ve konforlu bir hizmet sunarken faaliyetlerinin çevresel etkilerini de en aza indirmek üzerine çalıştıklarını söyledi. 

Elektriğimizi güneş enerjisinden üretiyoruz

Balcı sözlerine şöyle devam etti; ''Enerji verimliliği konusunda yatırımlarımızı sürdürerek karbon salımlarımızı en aza indirmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda kendi elektriğimizin bir kısmını güneş enerjisinden üretiyoruz. Uluslararası ölçekte yürütülen çalışmaları yakından takip ederek en yüksek standartlara uyum sağlamak üzere çalışmayı sürdürüyoruz”