İzmir'in ilk yeşil kamu binası İZKA'dan

İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir'in ilk kamu yeşil binasını yapmak üzere ALTENSİS firması ile danışmanlık hizmet sözleşmesi imzaladı

İzmir'in ilk yeşil kamu binası İZKA'dan

16 Haziran 2014/Emlakwebtv
İzmir Kalkınma Ajansı(İZKA), İzmir'in ilk yeşil kamu binası olan İZKA Hizmet Binası hazırlıklarına hız verdi. Ulusal ve uluslararası LEED projeleri uygulayan ALTENSİS firması ile danışmanlık hizmet sözleşmesi imzalayan İZKA, LEED şartlarını yerine getirerek, en az "LEED GOLD" düzeyinde sertifikalı hizmet binası elde etmeyi amaçlıyor.

İmza töreninde bir açıklama yapan İZKA Genel Sekreter Vekili Murat Yılmazçoban, İZKA'nın sürdürülebilir kalkınmadaki misyonu çerçevesinde İzmir'in ilk kamu yeşil binasını yapıyor olmanın önemine işaret etti. Yılmazçoban: " Burada amacımız sadece sertifika almak değil, İzmir’de yeşil bina uygulamasının yerleşmesine katkıda bulunmak ve yapacağımız hizmet binasında uygulayarak İzmir iline örnek olmak” dedi.

İZKA Hizmet Binası yapımında alınacak olan LEED sertifikası ile su ve enerjiden %25-%50 arası tasarruf sağlanacak. CO2 emisyonlarında ise %35 oranında azalma bekleniyor.