İzmir’in Maslak’ına 150 milyon dolarlık proje geliyor

İzmirli işadamları tarafından 2012 yılında kurulan Mistral Yapı, ilk projesi Mistral İzmir’i hayata geçiriyor.

İzmir’in Maslak’ına 150 milyon dolarlık proje geliyor

9 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

İzmirli işadamları tarafından 2012 yılında kurulan Mistral Yapı, ilk projesi Mistral İzmir’i hayata geçiriyor. İzmir Körfezi’nin yanı başında geniş teraslı konutları, ofisleri ve ünlü markaları cadde konseptinde buluşturacak çarşısıyla karma proje konseptine sahip Mistral İzmir, 150 milyon dolar yatırım değeriyle inşa edilecek.

Mistral Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Önder Türkkanı, ortakları arasında Lucien Arkas, Haydar İnaç, Tufan Ünal, Erdoğan Atay Holding, Deniz Barçın gibi önemli işadamları ve şirketlerin yer aldığı Mistral Yapı’nın ismini 'güçlü bir Akdeniz rüzgârı' anlamına gelen Mistral'den aldığını söyledi. Türkkanı, büyük kısmı İzmir Limanı özelleştirmesinde de bir araya gelen ortakların, İzmir'e olan bağlılıklarını şehre yakışır projelerle göstermek arzusuyla gayrimenkul sektöründe de güçlerini birleştirdiğini ifade etti.

Yüzde 45’i satıldı

Mistral İzmir’in lokasyonu, mimarisi, peyzajıyla İzmir’in en iddialı projesi olduğunu ifade eden Mistral Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haydar İnaç ise, Mistral İzmir’in toplam arsa alanının 13 bin 923 metrekare,  inşaat alanının ise 122 bin metrekare olduğunu, ofis, konut ve çarşıdan oluşan Mistral İzmir’in şu ana kadar yüzde 45’inin satıldığını dile getirdi.

Mistral İzmir’in 38 katlı konut kulesinde genişlikleri 96 ile 418 metrekare arasında değişen 110 adet dairenin bulunduğunu söyleyen Haydar İnaç, Mistral İzmir’in 48 katlı ofis kulesinde büyüklükleri 65 ile 950 metrekare arasında değişen 153 ofis yer alacak” dedi.