İzmir'in çılgın projesi: İzmir Körfez Geçiş Köprüsü

İzmir'de giden Başbakan Binali Yıldırım Adnan Menderes İzmirlilere İzmir'e körfez geçiş köprüsü yapılacağı müjdesini verdi

İzmir'in çılgın projesi: İzmir Körfez Geçiş Köprüsü

İzmir'de giden Başbakan Binali Yıldırım Adnan Menderes İzmirlilere İzmir'e körfez geçiş köprüsü yapılacağı müjdesini verdi. Yıldırım, Kordon ve Kordelya'yı, Konak ile Karşıyaka'yı birleştireceğiz dedi. 

İzmir için söz verilenden daha fazlasını yapacaklarını belirten Başbakan Yıldırım, ''Başlattığımız 35 projeyi bitireceğiz. Yeni projeleri de İzmir'e kazandıracağız. İzmir'in hizmet açığını ortadan kaldıracak ve İzmir'i İstanbul ile yarışan il yapmaya kararlıyız.'' dedi. 

Osmangazi Köprüsü'nün 30 haziran'da hizmete açılacağını söyleyen Başbakan Yıldırım, 2 yıl sonra Bursa İzmir arasının bitmiş olacağını ve İzmir'de İstanbul'a 3 saatten daha az sürede ulaşılabileceğiniz belirtti. İzmir Hızlı Tren'i ile ilgili ise, hızlı trenin Afyonkarahisar'a geldiğini ve Uşak'a doğru ilerlediğini söyledi. 

İzmir'in çılgın projesi: İzmir Körfez Geçiş Köprüsü

Körfez Geçişi'ni İzmir'e getireceklerini söyleyen Başbakan Yıldırım, körfez geçişini İzmir'in çılgın projesi olarak nitelendirdi. Yıldırım, ''Nasıl Konak Tüneli'ni yaptıysak, Sabuncubeli Tüneli'ni yapıyorsak Körfez Geçişi'ni de mutlaka yapacağız. Kordonla Kordelya'yı, Konak ile Karşıyaka'yı birleştireceğiz'' dedi. 

İzmir'in çılgın projesi: İzmir Körfez Geçiş Köprüsü

İzmir Körfez Geçiş Köprüsü 30 Haziran'da açılıyor

Başbakan Yıldırım, İstanbul - İzmir Otoyolu projesinin en önemli ayağı olan Osman Gazi Köprüsü'nde yapılan çalışmaların tamamlandığını ve köprünün 30 Haziran'da hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Körfez Geçiş Köprüsü geçiş ücreti ise daha önce 35 dolar+KDV olarak açıklanmıştı.