İzmit Körfez Geçiş Köprüsü inşaatı ne aşamada?

İstanbul’dan İzmir’e ulaşım süresini 3.5 saate düşürecek İzmit Körfez Geçiş Köprüsü inşaatında son durum ne?

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü inşaatı ne aşamada?

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesi kapsamında hayata geçirilen İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nde inşaat tüm hızıyla sürüyor. Peki İzmit Körfez Geçiş Köprüsü inşaatı hangi aşamada?

Köprünün Mart ayında kopan kedi yolunun yeniden tamamlanırken, sıra ana kablo halatlarının çekilmesine geldi. Halatların çekilmesine, Eylül ayının ilk haftasında başlanacak. Aralık ayında ise tabliyelerin yerleştirilmesine geçilecek.

Altınova İznik Kavşağı ne zaman açılacak?

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü Mart 2016’da açılacakken, yine proje kapsamındaki Altınova İznik Kavşağı ise bu yılın sonunda trafiğe açılacak.

İzmit Körfezi kaç dakikada geçilecek?

Hali hazırda araçla 1 saat 20 dakikada katedilen Körfez, köprünün tamamlanmasıyla birlikte yalnızca 6 dakikada geçilecek. Böylelikle ulaşım süresi azaltılacak.

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü nerede?

Köprü, Marmara Denizi’nin doğusunda İzmit Körfezi’nin Dilovası Dil Burnu ile Altınova’nın Hersek Burnu arasında yükseliyor. Tamamlandığında dünyanın en uzun açıklıklı dördüncü asma köprüsü olma özelliğine kavuşacak İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün orta açıklığı 1550 metre ve toplam uzunluğu ise 2682 metredir.