İzmit Körfezi 4 gün boyunca trafiğe kapatılacak

İzmit Geçiş Köprüsü'ndeki halat montaj çalışmaları nedeniyle 31 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında körfez gemi trafiğine kapatılacak

İzmit Körfezi 4 gün boyunca trafiğe kapatılacak

21 Mart'ta yaşanan ve Japon Başmühendis Kishi Ryoichi'nin intiharıyla sonuçlanan halat kopma olayının ardından, kablolar ve bağlantı yerlerini söktüren yetkililer, yurtdışında imal edilen yeni halatların montajını 31 Mayıs'tan itibaren yapmaya hazırlanıyor. İzmit Körfez'i 4 Haziran'a kadar deniz trafiğine kapanacak...

31 Mayıs Pazar günü başlıyor
Projeyi yürüten firmanın çalışmaları 31 Mayıs Pazar günü başlayacak ve 4 Haziran'a kadar devam edecek. Bu tarihler arasında geçiş trafiği 08.00-18.00 saatleri arasında kapatılacak. Gemiler için, bu saatler dışında kontrollü geçiş imkanı sağlanacak. Program doğrultusunda İzmit Körfez'ine giriş çıkışlar emniyet açısından belirli saatlerde duyurulacak. 

Ne olmuştu?
Gebze- Orhangazi- İzmir otoyol projesinin İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü inşaatında 21 Mart günü, iki kule arasındaki klavuz halatlardan biri kopmuştu, Kaza nedeniyle İzmit Körfezi saat 15:40'tan itibaren deniz trafiğine kapatılmıştı. 

Japon mühendisin intiharı
51 yaşındaki Ryoichi,  halatın kopmasının kendi suçu olduğunu bildiren bir mesaj bırakarak, intihar etmişti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, mühendisin cesedinin bu sabah okula giden öğrencilre tarafından mezarlık girişinde bulunduğunu belirtmişti.