İzocam 13. Yalıtım Yarışması

İzocam 13. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı. Yarışma ana başlığı Multi Konfor Binalar–Vizyon ve Gerçek 'Glückstein Bölgesi'

İzocam 13. Yalıtım Yarışması

12 Aralık 2012 / emlakwebtv
İzocam tarafından on üçüncüsü düzenlenen Yalıtım Yarışması’nda proje konusu, Almanya’nın Mannheim şehri “Glückstein Bölgesi”nde yaşayacak insanlar için mümkün olan en düşük enerji tüketimi ile en yüksek konforun sağlanacağı binaların ve yerleşimin tasarlanması...  
 
Öğrenciler Yalıtım Yarışması'nda, Almanya’nın Mannheim Şehri’nin Glückstein Bölgesi’ndeki mevcut durumu göz önünde bulundurarak, geleceğin imarına ilişkin bir vizyon sunacak.
Türkiye ve KKTC üniversitelerinin Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Kentsel Tasarım, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin katılabileceği İzocam 13. Yalıtım Yarışması ulusal jürisi, ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşacak.
 
Başvuruları Kasım ayında başlayan yarışmada, öğrenciler projelerini en geç 4 Mart 2013’e kadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu ise 20 Mart 2013 tarihinde yapılacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 16–19 Mayıs tarihleri arasında Sırbistan'ın başkenti Belgrad kentinde düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Ulusal yarışmanın birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.
 
Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna  www.yalitimyarismasi.com adresinden ulaşılabilir.