Izocam'dan multi konfor fabrika

İzocam, Saint -Gobain tarafından Eskişehir’de açılan taşlama ve kesme taşlara fabrikasını mühendislik ve mimarlık desteği verdi

Izocam'dan multi konfor fabrika

Saint -Gobain tarafından Eskişehir’de açılan Türkiye'nin ilk taşlama ve kesme taşları fabrikası İzocam’ın mühendislik ve mimarlık desteği ile inşa edildi. Kesintisiz ve kalın yalıtım uygulaması ile enerji verimi yüksek bir yapı olarak inşa edilen fabrikada kullanılan yalıtım malzemeleri de İzocam tarafından sağlandı.

Türkiye'nin ilk kesme taş fabrikası
Saint -Gobain tarafından Eskişehir’de açılan Türkiye'nin ilk taşlama ve kesme taşları fabrikası, sanayi binalarında yalıtım konusunda uzman İzocam’ın mühendislik ve mimarlık desteği ile inşa edildi. Kesintisiz ve kalın yalıtım uygulaması ile enerji verimi yüksek bir yapı olarak inşa edilen fabrikada kullanılan yalıtım malzemeleri de İzocam tarafından sağlandı.

Saint Gobain yalıtımını Izocam yaptı

Multi Konfor Bina nedir?
Türkiye’de bir ilk olan Multi Konfor Bina kriterlerine uygun yalıtılmış, geleceğin fabrikası olarak tasarlanan yapının yalıtımını İzocam gerçekleştirdi. Multi Konfor Bina değerlerinde yalıtım uygulanan fabrikanın, zeminine 16 cm ekstrüde polistiren levha Foamboard (XPS-Ekstrüde Polistiren Levha), dış duvarlarına 20 cm yanmaz taşyünü uygulandı. Çatıda ise 10 cm Taşyünü Yalıtımlı Tekiz Panel kullanılarak dış duvarda 3.6, çatıda ve zeminde 2.3 kat standartın üzerinde enerji verimliliği sağlandı. Kesintisiz ve kalın yalıtımın katkısıyla sanayi tesisinde %60’ın üzerinde enerji kullanımı azaltıldı. Doğaya duyarlı ürünlerin kullanıldığı fabrikada, karbon ayakizinin de en az değere indirilmesi hedeflendi. Yanmaz taşyünü kullanımıyla ise yangın güvenliğine de önemli katkılar sağlandı. Bina en yüksek deprem güvenliği standartlarına da uygun şekilde yapıldı.

İzocam deneyimi
İzocam, ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip tesislerinde üretilen geniş ürün yelpazesi sunarken, sağladığı enerji verimliliği ile Türkiye gibi enerjisinin dörtte üçünden fazlasını ithal etmekte olan ülkelerde dışa bağımlılığı azaltan katkılar sağlıyor.