İzocam'ın Kurumsal Yönetim Derece notu yükseldi

İzocam'ın 2015 yılı Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu, Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından 9.16'ya yükseltildi

İzocam'ın Kurumsal Yönetim Derece notu yükseldi

İlk kez 2014 yılında Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından "Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Seviyesi" derecelendirilen İzocam, bu yıl puanını 9.16'ya çıkardı. Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, alınan sonucun şirketin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan Kurumsal Yönetim İlkelerine büyük ölçüde uyum sağladığını gösterdiği vurgulanarak, kamuyu aydınlatma faaliyetleri ve şeffaflığın üst düzeyde gerçekleştiğine vurgu yapıldı. Açıklamada:

"Pay ve menfaat sahiplerinin hakları adil şekilde gözetilmektedir. Yönetim kurulunun yapısı ve çalışma koşulları genel olarak kurumsal yönetim ilkeleri ile uyumludur. Sonuç olarak; ulaşılan bu not şirketin, BIST Kurumsal Yönetim Endeksinde bulunmayı üst düzeyde hak ettiğini ifade etmektedir..." denildi. 

İzocam'ın Kurumsal Yönetim Derece notu yükseldi

İzocam'ın Yönetim Derece Notu yükseldi
Kuruluşunun 50. yılında iki derecelendirme puanı sonucunu almanın şirket açısından büyük bir önem taşıdığını söyleyen İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut, özellikle de ikinci yıl alınan puanın ilkinden daha yüksek düzeyde gerçekleşmesi, çalışma disiplini ve istikrar açısından büyük bir değer taşıdığını söyledi. 

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda da  yayınlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Puanının 2014 yılındaki 8.76 düzeyinden 2015 yılında 9.16'ya yükselmesinin gurur verici oluduğunu da söyleyen Bulut:

"Bu bizim için gurur verici... 50. yılımıza girerken ilkini ve 50. yılımızı tamamlarken ikincisini elde ettiğimiz bu dereceler bizi ayrıca sevindirdi. Bundan sonra da mevzuat ve düzenlemelere uyumu sağlamak, operasyonel verimliliğimizi artırarak paydaşlarımız nezdinde güvenilirliğimizi sürdürmek için kurumsallığımızı güçlendirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Izocam