JCR'den Teknik Yapı'ya geçer not

Teknik Yapı'yı ve "Planlanan Tahvil ihracının Nakit Akımları'nı yatırım yapılabilir kategorisinde değerlendiren uluslararası kredi kuruluşu JCR Eurasia Rating, firmanın Uzun Vadeli Ulusal Notunu BBB(Trk)/Stabil olarak belirledi

JCR'den Teknik Yapı'ya geçer not

Uluslararası kredi-rating kuruluşu JCR Eurasia Rating'den Teknik Yapı'ya geçer not geldi.  2015 yılının ortasından itibaren Teknik Yapı'nın mali yapısını incelemekte olan JCR, firmanın sağlam ve yatırım yapılabilir olduğunu onaylamış oldu. Teknik Yapı ve Tahvi İhracının Nakit Akımları'nı "yatırım yapılabilir kategorisinde" değerlendiren JCR, Uzun Vadeli Ulusal Notu BBB(Trk)/Stabil, kısa vadeli ulusal notu ise A-3 Stabil olarak belirledi.

Durbakayım: "Teknik Yapı'yı uzmanlar anlatsın istedik"
Teknik Yapı'nın sektördeki güvenilir imajının alınan not ile birlikte tescillendiğini belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, incelemenin firmanın uzman kişiler tarafından anlatılması gayesine hizmet ettiğini söyledi. Teknik Yapı markasının tarafsız ve uluslararası uzman bir kuruluş tarafından denetlenmesinin önemine dikkat çeken Durbakayım: "Teknik Yapı bizim anlatmamızdan daha çok konusunda uzman kişilerin anlatmasını istedik..." dedi.

JCR Raporu'nda ne yazıyor?
JCR tarafından Teknik Yapı'ya yönelik hazırlanan rating raporunda Nazmi Durbakayım önderliğinden 1980 yılında kurulan firmanın, yoğun rekabetin yaşandığı Türk inşaat sektöründe on milyon metrekarenin üzerinde gayrimenkul projesi ürettiğine dikkat çekilerek:

"Dönemsel satış risklerini farklı lokasyon ve segmentlerde gayrimenkul üreterek minimize eden şirket, özellikle İstanbul'un gelişme potansiyeli olan alanlarda ilk toplu konut projelerini yaparak ilave bölgesel katma değer yaratmakta ve yoğunlaştığı bölgelerde öncü olma özelliğini korumaktadır. " denildi. 

JCR, Teknik Yapı'nın deneyimli işgücü ve inşaat hizmet alanlarındaki üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerini de İstanbul'dan sürdürdüğüne dikkat çekerek, artan personel yapısıyla da istihdama katkı sunduğu belirtildi.