Jeneratör pazarına konut dopingi

Bankaların kredi faizlerini yüzde 1’in altına çekmesiyle, inşaat sektöründe yaşanan hareketlilikler beraberinde yan sektörlere de hayat veriyor

Jeneratör pazarına konut dopingi

Yaklaşık üçyüz yan sektörü içinde barındıran inşaat sektöründeki hareketlilikler ülke ekonomisine doğrudan yansıma gösteriyor.  Her geçen gün gelişen inşaat sektöründe artık enerji ihtiyacını kesintisiz karşılanmasını sağlayan jeneratörler de önemli bir role sahip.

İnşaat, jeneratör sektörünü ivmelendiriyor
Birçok inşaat firmasının artık jeneratör olmadan yola çıkmadığını dile getiren Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker;  “Emlak sektöründe yapılan kampayalar ile başlayan hareketliliğin inşaat sektörüne bağlı tüm pazarlarda kısa ve uzun vadede hissedileceğini ön görüyoruz. Sektör kendini her gün daha da geliştiriyor. Yapılan yatırımların karşılığını almak için yeni yapılarda günümüzün en önemli gerekliliği olan kesintisiz enerji desteği sunmak büyük önem taşıyor. Sektörün canlanmasıyla, jeneratör pazarında da taleplerin artacağına inanıyoruzdedi.

Konut tercihinde jeneratör markası da önemli
Beklenmedik elektrik kesintilerinde maddi zararlara uğramamak için konut satın alırken değerlendirilecek kriterler arasında kullanılan jeneratörlerin markası yer alıyor. Jeneratör konusunun oldukça hassas olduğunu belirten Peker:  "Konut satın alırken, ileride bir sorun yaşanmaması için insanlar jeneratörlerin markalarını da sormalı." ifadelerini kullandı. 

Aksa Jenerötör
Jeneratör Türkiye jeneratör pazarının önde gelen markalarından Aksa, 1 kVA’dan 3.000 kVA’ya kadar olan güç seçenekleriyle, benzin, dizel ve doğal gaz yakıtlı jeneratörler, marin yardımcı jeneratörleri ile enerji alanındaki her ihtiyaçta yanınızda oluyor. Aksa Jeneratör, Türkiye genelindeki 300 çalışanı, 85 servis noktası ve yedek parça stoku ile kalite standartlarında ve teknik talimatlara uygun garantili bakım hizmeti sağlıyor. Türkiye’nin yanı sıra jeneratör ihracatı yaptığı her ülkede servis hizmeti veren Aksa Jeneratör, her kıtada bulunan bölge müdürlüklerine bağlı servis noktalarıyla satış sonrası desteğini sürdürüyor.