Jones Lang LaSalle’de değişim

Jones Lang LaSalle şirket adını “JLL” olarak kısaltırken logosunu da yeni ismine göre uyarlayarak şirket ismi ile birlikte logosunu da değiştirmiş oldu

Jones Lang LaSalle’de değişim

04 Mart 2014 / emlakwebtv
Jones Lang LaSalle, şirket ismi ile birlikte logosunu değiştirdi. Tüm dünyada şirket isminin telaffuzunu kolaylaştırma ve dijital uygulamalara ve mobil kanallara daha kolay uyum sağlama hedefiyle yola çıkan Jones Lang LaSalle şirket adını “JLL” olarak kısaltırken logosunu da yeni ismine göre uyarladı.

JLL, geniş uzmanlığıyla; global bir şirket
Şirket isminin JLL olarak kısaltılması, 200 yılı aşan geçmişe sahip JLL'nin geniş uzmanlığıyla birlikte birden fazla pazarda gerçek anlamda global bir şirket olduğunun vurgulanması açısından önem taşıyor. Değişim ayrıca, farklı ülkeler, diller ve kanallarda, özellikle dijital ve online kullanımda farklı iletişim tarzlarını benimsemesini de temsil ediyor.

Alkaş: “Kurumsal markamızdaki bu yenilenme, Türkçe’de yarar sağlayacak”
JLL Pazarlama ve İletişim Direktörü Charles Doyle, “JLL olarak gerçekleştirdiğimiz değişimle, kurum kültürümüz, bütünlüğümüz ve müşterilerimize, çalışanlarımıza ve yatırımcılarımıza sağladığımız gerçek değer aynı şekilde devam edecektir. JLL, dünyanın neresinde olursa olsun, hizmet verdiğimiz her yerde kolay telaffuz edilmekte, hatırlanmakta ve bizi temsil etmektedir. Global’de kıtaları 3’lü bloklama (Amerika kıtası, EMEA dediğimiz bölge ve Asya Pasifik) ile kapsama amacımızın sembolik bir görünümü olan 'The JLL ‘Worldmark’ logosu, yerel kökenlere ve birden fazla alanda uzmanlığa sahip, hizmetlerimize ihtiyaç duydukları her yerde müşterileriyle işbirliği içerisinde çalışan global bir şirketi sembolize etmektedir.” dedi.

JLL Türkiye, Ülke Başkanı Avi Alkaş “Kurumsal markamızdaki bu yenilenme, şirket ismimizin Türkçede daha kolay telaffuzunda ve de bilinirlik konusunda bize yarar sağlayacağına inanıyorum” diye belirtti.