Jotun'dan yangına dayanıklı boya

Jotun, yeni lanse ettiği Steelmaster 1200 WF ile selülozik yangınlara karşı yapısal çelikler için 180 dakikaya kadar yangın koruması sunuyor

Jotun'dan yangına dayanıklı boya

2005 yılından bu yana pasif yangın dayanımında yüksek performans sağlayan Steelmaster ürün grubu Steelmaster1200WF ile serisini tamamlıyor.

Certifire ve çeşitli bağımsız yangın kuruluşundan onay alan Jotun’un yeni yangın dayanımlı ürünü Steelmaster 1200 WF, havaalanları, oteller, tren istasyonları, okullar, stadyum ve alışveriş merkezleri gibi yüksek insan trafiği alan yapılarda yangına karşı üstün koruma sağlıyor. 

Yeşil Binalara Uygun Çevre Dostu Koruma
USGBC (U.S Green Building Council) üyesi Jotun Boya, yeni ürünüyle yeşil binalara uygun yangın koruması sağlıyor. Özellikle selülozik yangına maruz kalan çelik yapıların pasif yangın korumasına karşı özel olarak geliştirilen su bazlı Steelmaster 1200WF, düşük uçucu organik bileşen (V.O.C) oranıyla yeşil binalar gereksinimlerini de karşılıyor. Jotun’un ince katlar halinde uygulanarak, daha az boya ile daha geniş alan korumaya imkan sunarak zaman kazancı sağlıyor.

Yangına karşı üstün performans
Yangın dayanımı konusunda özel çalışmalar yapan Jotun, Certifire  ve çeşitli bağımsız yangın kuruluşları ile ortak çalışmalar yapmaktadır. Jotun’un üye olduğu yangın kuruluşları arasında ASFP (Association for Specialist Fire Protection) ve USGBC ( U.S Green Building Council ) bulunmaktadır.