Kabadayı: Faiz indirimi yatırımları hızlandıracak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bankalara yaptığı faiz indirme çağrısını değerlendiren Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı: "Faiz oranlarındaki iyileşme yatırımlara hız kazandıracaktır" dedi

Kabadayı: Faiz indirimi yatırımları hızlandıracak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu ve devlet bankalarına yapılan faiz oranlarını yıllık yüzde 9'a düşürme çağrısına gayrimenkul sektöründen gelen destek büyüyor. Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz çağrısının kalıcı biri iyileşme ve ekonominin çarklarının çok daha hızlı dönmesini sağlayacağını belirterek: "Yatırımlar daha da hızlanacaktır..." dedi.

Konut kredisi, tüketici talebini direkt etkileyecek
Türkiye'nin kalkınması adına düşük faiz, düşük efnlasyon ve yüksek istihdamın en önemli öncelikleri olduğuna da dikkat çeken Kabadayı: "Gayrimenkul sektörü özelinde ise konut kredisi oranları tüketici talebini olumlu veya olumsuz şekilde direkt olarak etkileyen unsurlardan biridir. " şeklinde konuştu. 

Kabadayı: Faiz indirimi yatırımları hızlandıracak

Kampanyalar sonrasında yoğun talep oluştu
Ağustos ayının başında Emlak Konut öncülüğünde başlayan ve takip eden günlerde de GYODER çatısı altında sektörü kalkındıracak indirim kampanyalarına imza atıldığını da söyleyen Kabadayı:

"Başlatılan aylık 0.70 vade oranı ile tüketicilere sağlanan kredi şartları sonrası yoğun bir talep oluştu. Bu talebin ve canlılığın devam etmesi için finans sektörününde bu doğrultuda bir adım atması ekonomimiz daha hızlı büyümesi için önem arz etmektedir." dedi. 

Firma Bilgisi: Ege Yapı