Kabataş 2 sene kapalı olacak

Kabataş Martı Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kabataş'ın 2 sene kapalı olacağını söyledi

Kabataş 2 sene kapalı olacak

Kabataş Martı Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kabataş'ın 2 sene kapalı olacağını söyledi. 

Kabataş Transfer Merkezi üzerinde hayal ürünü iddialarla provakasyon peşinde olanlara itibar etmeyin diyen Topbaş, Kabataş Transfer Merkezi ile ilgili sorulara yanıt verdi. 

Kabataş Martı Projesi ile ilgili medyada paylaşılan görsellerin asılsız olduğuna dikkat çeken Topbaş, projenin gerçek bilgilerinin ve görsellerinin yakında paylaşılacağını belirtti. 

Topbaş, Projeyle kara, deniz ve raylı ulaşım sistemleri, Boğaz Yaya Geçiş Tüneli bütünleştirilerek entegrasyon amaçlanmakta olduğunu söyledi. Projenin yeterli bilimsel yaklaşım ve onaylardan yoksun olduğu iddiasının da gerçek dışı olduğunu belirtti. 

2 sene kapalı kalacak

2018 yılı sonunda Kabataş Transfer Merkezi'ni bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Topbaş, inşaat başlayınca Kabataş'ın 2 seneye yakın kapalı kalacağını ifade etti.