Kabataş İskelesi ne zaman kapanacak?

Martı projesi kapsamında deniz trafiğine kapatılacak olan Kabataş İskelesi ne zaman kapanacak? İşte yanıtı...

Kabataş İskelesi ne zaman kapanacak?

Martı projesi kapsamında deniz trafiğine kapatılacak olan Kabataş İskelesi ne zaman kapanacak? İşte yanıtı...

Martı Projesi kapsamında yapılacak olan Kabataş Meydan Düzenlemesi Transfer Merkezi ve iskelelerin yenilenmesi nedeniyle Kabataş İskelesi inşaat süresince kapatılacak. Önceleri 28 Temmuz olarak açıklanan tarih 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 4 Ağustos olarak belirlendi. Kabataş İskelesi 4 Ağustos'ta kapanacak. 

Kabataş Martı Projesi nedir? 

Kabataş'ta deniz doldurularak yapılacak olan Martı Projesi, Kabataş Fındıklı Molla Çelebi Camisi'nin kuzeyindeki bahçe duvarı sınırı hizasından başlayacak olan kanat çırpan dev martı formunda olacak. Proje, Kabataş balıkçı barınağını da içine alacak. 10 bin metrekarelik meydandan oluşacak proje ile meydana yolcu peronu, deniz tekneleri, ulaşım birimleri ve yeme-içme salonları yapılacak. Martı transfer merkezi ile yayalar hiçbir toplu taşıma aracı ile kesişmeyecek. 2-3 yıl sürmesi beklenen proje ile ilgili hattı kullanan birçok kişi Kabataş'ta yer alan fünikülerin ne olacağını bilmiyor. Yapılacak olan transfer merkezinin yerinde ise şu an Şehir Hatları, İDO, BUDO, Dentur, Kız Kulesi Turistik İskelesi yer alıyor. 

Kabataş İskelesi ne zaman kapanacak?

Proje tamamlanana kadar seferler nasıl yapılacak? 

Şehir Hatları: Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar ve uğramalı Boğaz seferleri Beşiktaş ile Eminönü (Katip Çelebi) İskelesi’nden, 
İstanbul Deniz Otobüsü: Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar seferleri Beşiktaş ve Yenikapı İskelesi'nden, 
Dentur: Kabataş-Üsküdar seferleri Karaköy İskelesi’nden, Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi: Kabataş-Bursa seferleri Karaköy eski İDO İskelesi'nden yapılacak.