Kabataş Mecidiyeköy metro hattı ne zaman açılacak?

Kabataş Mecidiyeköy metro hattı ihalesi 30 Mart 2015 tarihinde yapılacak. Peki Kabataş Mecidiyeköy metro hattı ne zaman açılacak?

Kabataş Mecidiyeköy metro hattı ne zaman açılacak?

İnşaat çalışmalarının devam ettiği Mahmutbey Mecidiyeköy metro hattı Kabataş'a kadar uzatılacak. Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı Mecidiyeköy-Kabataş Kesimi ve Depo Sahasının İnşaat İşleri ile Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı ve Depo Sahasının; İnce İşler ile Elektromekanik Sistemleri Temin, Montaj ve işletmeye Alma İşleri yapım işi ihalesinin ise 30 Mart 2015 tarihinde yapılmasına karar verildi. Peki Kabataş Mecidiyeköy metro hattı ne zaman açılacak?

Kabataş-Mahmutbey Metrosu ile 8 ilçe (Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, esenler ve Bağcılar birbirine metro ile bağlanmış olacak. Kabataş bağlantısıyla 24.5 kilometreye ulaşacak olan hat daha sonra Halkalı Toplu Konutlar-Altınşehir-Başakşehir hattı ile birleşerek İstanbul Metrosu'nun can damarlarından biri haline gelecek.

Mecidiyeköy-Mahmutbey arası Metro hattının 2017 yılı sonunda, Kabataş-Mecidiyeköy uzantısının ise 2018 yılı sonunda işletmeye alınması planlanıyor.

Kabataş Mahmutbey metro hattı durakları
Projenin durakları ise şöyle olacak; Kabataş, Beşiktaş, darphane, Mecidiyeköy, Çağlayan, Kağıthane, Nurtepe, Alibeyköy, Yeşilpınar, Veysel Karani, Akşemsettin, Kazım Karabekir, Yenimahalle, Karadeniz Mahallesi, Tekstilkent, Yüzyıl Mahallesi, Göztepe ve Mahmutbey.

Proje Bilgisi: Köy