Kabataş Vapur İskelesi kapanıyor

Transfer Merkezi projesi çalışmaları kapsamında Kabataş Vapur İskelesi 10 Ağustos saat 00.00 itibariyle deniz trafiğine kapatılıyor

Kabataş Vapur İskelesi kapanıyor

Transfer Merkezi projesi çalışmaları kapsamında Kabataş Vapur İskelesi 10 Ağustos saat 00.00 itibariyle deniz trafiğine kapatılıyor. Kabataş sahilinde planlanan raylı sistem ve karayolu taşımacılığı ile entegre olacak Martı Transfer Merkezi projesiyle trafik yer altına alınacak ve sahil boyunca yaya akışı sağlanacak. 

Martı Kabataş  Transfer Merkezi çalışmaları kapsamında Kabataş Vapus İskelesi 10 Ağustos saat 00.00 itibariyle kapatılarak, 2 yıl boyunca deniz trafiğine kapalı olacak. Diğer yandan tramvay ve füniküler sistemleri bir süre daha çalışmaya devam edecek. 

Kabataş hattını kullananlar için ise Taksim, Eminönü, Beşiktaş bölgelerine ulaşımı sağlamak için ring seferler başlatılacak. Bölgeden geçen otobüs sayıları da artırılacak. 

Kabataş Martı Projesi nedir? Ayrıntılar için tıklayın...

 

Kabataş Vapur İskelesi kapanıyor

 

Deniz ulaşımı hangi iskelelerden sağlanacak? 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan açıklamaya göre deniz ulaşımı aşağıdaki iskelelerden sağlanacak. 

Şehir Hatları A.Ş

Kadıköy-Kabataş, Kabataş- Adalar ve Uğramalı Boğaz Hattı seferlerinin Kabataş iskelesi yerine, Şehir Hatlarının kullandığı Beşiktaş ve Eminönü iskelelerinden.

İDO A.Ş.

Kadıköy-Kabataş, Kabataş- Adalar seferlerinin Kabataş iskelesi yerine, İDO’nun kullandığı Beşiktaş ve Yenikapı iskelelerinden.

Dentur Avrasya Kooperatifine bağlı işletmeciler

Kabataş-Üsküdar seferlerinin Kabataş iskelesi yerine, Dentur Avrasya’nın kullandığı Beşiktaş iskelesinden.

BUDO A.Ş

Kabataş-Bursa seferlerinin ise; gerekli izinlerin alınması kaydıyla Eminönü (Katip Çelebi) iskelesinden seferlerini yapacaklar.