Kabe manzaralı lüks rezidanslara büyük ilgi

Kutsal Hac görevini tamamlamak için Kabe'nin yolunu tutan hacı adaylarının, fiyatları 15 bin ila 50 bin arasında değişen rezidanslara büyük ilgi gösterdiği açıklandı

Kabe manzaralı lüks rezidanslara büyük ilgi

Hac görevini yerine getirmek için yola çıkan Hacı adayları Kabe manzaralı rezidanslara büyük ilgi gösteriyor. Rezidansların fiyatları, sunulan hizmet ve imkanlara bağlı olarak 15 bin ila 50 bin Euro arasında değişiyor.

Türkiye'den gelen hacılara büyük önem
Mekke'de 2009 yılında faaliyetine başlayan Reyhan Otel Genel Müdürü Bessam Hanfar, 480 yatak kapasiteli işletmenin özellikle Kabe-i Muazzama'yı gören odalarının büyük ilgi gördüğünü söyledi. Otelin konumunun ve Kabe manzarasının, oda ve rezidans değerlerini artırdığını belirten Hanfar, otelin Umre döneminde büyük bir doluluk oranına ulaştığını söyledi. Hanfar: 'Özellikle Türkiye'den gelen hacılara daha fazla önem veriyoruz.' şeklinde konuştu.

Kabe

Lüks hac gezisi
Kabe'ye hac gezisi organize eden tur şirketi yetkililerinden Erkan Aydın da, yetiren getirilmeye çalışılan ibadetin Lüks hac olark tanımlandığını, ancak haccın lüksünün takvada gizli olduğunu belirterek: 'Konuklarımızı Kabe'nin karşısında yer alan Suudi Arabistan'ın en lüks otellerinde ağırlıyoruz. Bütün odalar suit ve kabe manzaralı. Haccın ruhunu aşan lükse karşıyız ama en iyi koşulları sağlamaya çalışıyoruz.' şeklinde konuştu.

Aydın, haccın sembollerden oluşan bir ibadet olduğunu, kaç para verilirse verilsin gelen insanların yalnızca semboller gördüğünü açıklayarak sözlerine şöyle devam etti: 'Bizim yaptığımız şey sembollerin manalarını en bariz şekilde yaşatmak. Umre döneminde 10 bin hacda sadece 80 kişilik kontenjan ayırıyoruz. Biz butik hac yaptırıyoruz.'