Kabusa dönen tatillerin çaresizliği

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”nin 2. sergisi, 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de izlenebiliyor

Kabusa dönen tatillerin çaresizliği

21 Mart 2013 / emlakwebtv
Sanatçı Kerem Ozan Bayraktar’ın VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: LÜTFEN RAHATSIZ ETMEYİN sergisine özel ürettiği Ada isimli eseri, izleyiciye kabusa dönen bir tatilin çaresizliğini deneyimleme imkanı sunuyor. Sanatçı hazırladığı videolarla, izleyici için rahatsız edici bir ortam oluşturmayı amaçlarken; güvenlik, barınma gibi tatille özdeşleşmiş kavramları yeniden yorumluyor; özel alanın sınırlarını, değişimini, bir araya gelmeyi, dağılmayı ve göçü konu ediniyor.

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”nin 2. sergisi, 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de izlenebiliyor. Küratörlüğünü Mimar Ertuğ Uçar’ın yaptığı ve tatil kavramına odaklanan güncel sanat sergisi, tatil hayallerinin kurulduğu mevsimde, tatil fikrinin izini evden, yoldan, hatta şekillendiği zihinden başlayarak sürüyor.
VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: LÜTFEN RAHATSIZ ETMEYİN
 
İstanbul Modern
7 Şubat-7 Nisan 2013
Salı-Pazar (10:00-18:00), Perşembe (10:00-20:00)
 
VitraCagdasMimarlikDizisi.com
facebook.com/VitrACagdasMimarlikDizisi
twitter.com/@VitrATurkiye #vcmd