Kadıköy Karikatür Evi açıldı

Hasanpaşa'da 1906 yılında yapılan ve yeniden restore edilen tarihi ahşap köşk ''Karikatür Evi'' olarak hizmet vermeye başladı

Kadıköy Karikatür Evi açıldı

Hasanpaşa'da 1906 yılında yapılan ve yeniden restore edilen tarihi ahşap köşk ''Karikatür Evi'' olarak hizmet vermeye başladı. 

Karikatür Evi'nin açılışına, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker, Müjdat Gezen, karikatüristler Kamil Yavuz, Erhan Candan, Oğuz Gürel, Akdağ Saydut ve Raşit Yakalı'nın yanı sıra karikatür severler de katıldı.

Kadıköy Karikatür Evi açıldı

Açılışta konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, mizahı yumuşatan, gülümseten ve ciddi şekilde düşündüren bir sanat dalı olarak tanımladı. 

Kadıköy Karikatür Evi'nde atölye çalışmaları, paneller ve sergiler yapılacağını söyleyen Nuhoğlu, ''"Aslında, burası yaşayan bir bina olacak. İnsanlar buraya gezmek ve zaman geçirmek amacıyla da gelebilirler. Burası hem farklı yaş gruplarının atölye çalışmaları yapabileceği bir alan hem de gezip, dinlenip, sohbet edebilecekleri bir alan olacak. Karikatürcüler Derneği ile beraber bu çalışma yapıldı. Onların ciddi katkıları oldu bu projeye. Biz her zaman tarafları bir araya getirerek proje oluşturuyoruz. Dernek ile karikatürcüler sürekli bu projenin içinde bulunacak. Burası, yılın 12 ayı açık olacak." diye konuştu. 

Kadıköy Karikatür Evi açıldı

Kadıköy Karikatür Evi nerede? 

Kadıköy Karikatür Evi, Kadıköy Hasanpaşa'da yer alıyor.