‘Kadıköy’ün Balkonu’ İstanbul 216’da eviniz hazır

Baysaş, Kadıköy Fikirtepe’deki projesi İstanbul 216 için ön talep toplamaya başladı. Toplam 541 konuttan oluşan İstanbul 216’da ön talepte bulunanlar, lansman öncesi ayrıcalıklı fiyat ve ödeme koşullarından yararlanacak

‘Kadıköy’ün Balkonu’ İstanbul 216’da eviniz hazır

29 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi
Baysaş, İstanbul Anadolu Yakası’nın en prestijli noktası Kadıköy Fikirtepe’de İstanbul 216 projesine start verdi. Baysaş’ın Mimar Deniz Çağlar Duman imzasını taşıyan İstanbul 216 projesi, 8 katlı bir baza üzerinde zemin + 24 kat olarak projelendirildi. Baza kısmı büyük oranda otopark ve sosyal tesislere ayrılan İstanbul 216’da katlar 3 blok halinde yükseliyor. Projede büyüklükleri 52 metrekare ile 157 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplam 541 konut yer alacak.

Baysaş Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Şemsettin Aydın, İstanbul 216 projesi için bugün itibarıyla ön talep toplamaya başladıklarını ifade ederek, yaklaşık 15 gün sürecek ön talep toplama sürecinin ardından ön talepte bulunan müşterilerine, haziran sonunda gerçekleştirecekleri lansmana kadar ayrıcalıklı fiyat ve ödeme avantajlarıyla lansman öncesi satış imkanından yararlanma fırsatı sunacaklarını kaydetti. Aydın, ön talepte bulunmak isteyenleri İstanbul 216 web sitesinde yer alan ön talep formunu doldurabileceklerini söyledi.

 ‘Fikirtepe’nin balkonu’nda yükseliyor’
Yeni Fikirtepe’nin Andolu Yakası’nın merkezi Kadıköy’ün prestij noktası olacağına vurgu yapan Şemsetin Aydın, İstanbul 216 projesinin kentsel dönüşümün simgesi olan Fikirtepe’nin balkonu olarak tanımlanabilecek, en iyi lokasyonunda hayata geçeceğini belirtti. Şemsettin Aydın, İstanbul 216’nın, E-5 üzerinde yer alan eski Devlet Malzeme Ofisi, yeni Medeniyet Üniversitesi binasının hemen arkasında yer aldığına, dikkat çekerek, “Fikirtepe’nin yüksek noktalarından birinde bulunan İstanbul 216, ‘Fikirtepe’nin Balkonu’ olarak yükselecek. Şehir, deniz ve Adalar manzarasına sahip olacak. İstanbul 216 ululaşım avantajlarıyla dikat çekiyor. E-5, Metro hattı ve Metrobüs hattına yürüme mesafesindeki projemiz, metro istasyonlarına en yakın proje olarak da dikkat çekiyor” diye konuştu.

Fikirtepe 7/24 yaşamın merkezi olacak
Fikirtepe’nin, Anadolu Yakası’nın en merkezi konumunda yer aldığını belirten Şemsettin Aydın, “TEM bağlantı yoluna yakın, E-5’in hemen yanı başındaki Fikirtepe Anadolu’nun Avrupa’ya açılan kapısı olarak değerlendirilebilir.  Konumu itibariyle İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Fikirtepe, nitelikli projelerin hayata geçmesiyle birlikte, İstanbul’un en merkezi, en prestijli yaşam, iş, ticaret alanlarından biri haline dönüşecek. Fikirtepe’nin hinterlandında bulunan 8 üniversite ve hemen yanı başındaki Medeniyet, Doğuş Üniversitesi gibi üniversiteler de Fikirtepe’yi cazip kılacak etkenler arasında yer alıyor.  Fikirtepe, 7/24 yaşayan bir merkez olarak, yerel alıcıların yanı sıra, yabancı alıcılarından da ilk tercih edecekleri bölgelerin başında gelecek” diye konuştu.

2’nci projeye hazırlanıyor
Fikirtepe kentsel dönüşüm sürecinde arsa sahipleriyle ilk yüzde 100 anlaşma sağlayan şirket olma başarısını gösterdiklerini hatırlatan Şemsettin Aydın. “Fikirtepe’de 3 yıl önce başlayan kentsel dönüşüm sürecinde iyi bir sınav verdik. Yaşanan zorlu süreçlerde arsa sahipleriyle şeffaf ve güvene dayalı bir süreç geçirdik. Tüm arsa sahiplerimizle daire paylaşımlarını gerçekleştirdik. Fikirtepe’de Baysaş’a duyulan güven bölgede yeni projelerinde kapısını araladı. İkinci projemizin hazırlıkları da sürüyor. İkinci projemiz de İstanbul 216’ya komşu olacak” bilgisini verdi.

Detaylı bilgiye 444 9 101 ile www.istanbul216.com.tr ve www.baysasinsaat.com'dan ulaşabilirsiniz.

Proje Bilgisi: Istanbul 216