Kadıköy’ün Balkonu İstanbul 216 satışa çıktı

Baysaş İnşaat tarafından Fikirtepe’de hayata geçirilen İstanbul 216 projesi, metrekaresi 6 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

Kadıköy’ün Balkonu İstanbul 216 satışa çıktı

Kentsel dönüşüm çerçevesinde uzun bir zamandır yasal prosedürlerin devam ettiği ve 80 milyon dolar yatırım değerine sahip İstanbul 216 projesinde satış süreci başladı. 

“Kadıköy’ün Balkonu” sloganıyla yola çıkılan projede, şu ana kadar yüzde 17 satış gerçekleşti.  47 bin metrekare satılabilir alan; 42 bin metrekare ortak-sosyal alan ve 4 bin 500 metrekare yeşil alana sahip olan İstanbul 216’da 541 adet konut ve 12 adet ticari alan bulunuyor. Zemin artı 24 katlı 3 bloktan oluşan projede, alanları 50 ila 72 metrekare arasında değişen 8 çeşit 1+1; alanları 90 ila 111 metrekare arasında değişen 13 çeşit 2+1; alanları 160 metrekare olan tek tip 3+1’ler yer alıyor.

İstanbul 216 teslim tarihi
İnşaatına Eylül 2014 tarihinde başlanan projenin yaklaşık 30 ay sonra teslim edilmesi hedefleniyor.

Metrekaresi 6 bin 500 TL’ye
Projenin yükseldiği bölgede fark yaratacağını belirten Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, “Fikirtepe’de Bağdat Caddesi’ne benzer birçok alan yaratılacak ve böylelikle insanlar günün her saatini dolu dolu yaşayabilecekler. Lokasyon açısından çok değerli olan bölge; ulaşım arterlerine, metrobüse ve metroya çok yakın. İstanbul 216 projemiz, metroya yürüme mesafesinde olduğu gibi Medeniyet Üniversitesi’ne, metrobüs ve marmaraya çok yakın bir konumda bulunuyor. Fikirtepe, markalı konutların yükseldiği bir bölge. Konut projelerinin yanı sıra finans kurumları ve bankalar da burada yer alacak. Dolayısıyla Fikirtepe, insanların her türlü ihtiyacını karşılayabileceği dolu dolu bir merkez olacak. Bu sebeple burada yaşam başladığında projenin metrekare birim fiyatı şu andaki fiyatların çok daha üzerine çıkacaktır” dedi. Projede şu an için metrekare birim fiyatlarının 6 bin 500 TL ila 7 bin TL arasında değiştiğini vurgulayan Aydın, lansmana özel kendi bünyelerinde 36 ay sıfır faizle konut satışı yaptıklarını sözlerine ekledi.

Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın 

İstanbul 216’da insanların boş zamanlarında güzel vakit geçirebilecekleri sosyal alanlara da geniş yer verdiklerini söyleyen Şemsettin Aydın, “Bu sosyal alanlar içerisinde açık ve kapalı havuz, fitness, sauna ve çocuk oyun alanları bulunuyor” diye konuştu. 

İstanbul 216 fiyatları
Fikirtepe’de yükselen İstanbul 216 projesinde metrekare birim fiyatları 6 bin 500 TL ila 7 bin TL arasında değişiyor. Bu fiyatların 10 bin TL’ye kadar çıkması hedefleniyor. , ödeme planı olarak lansmana özel şirket bünyelerinde 36 ay sıfır faizle fırsatı sunuluyor.

 

Proje Bilgisi: Istanbul 216