Kadıköylüler Ataşehir'i tercih ediyor

TSKB Gayrimenkul Değerleme'nin desteği ile hazırlanan REIDIN-İSTEEND İstanbul Taşınma Hareketliliği Raporu'nda en fazla taşınma hareketliliği yüzde 12 oranla Kadıköy'de yaşandı

Kadıköylüler Ataşehir'i tercih ediyor

TSKB Gayrimenkul Değerleme'nin desteği ile hazırlanan REIDIN-İSTEEND İstanbul Taşınma Hareketliliği Raporu'nda en fazla taşınma hareketliliği yüzde 12 oranla Kadıköy'de yaşandı. 

Kadıköylülerin tercihi Ataşehir oldu

REIDIN – İSTEEND İstanbul Taşınma Hareketliliği Raporu’nda 2016 yılı 2. çeyrek dönemi sonuçlarına göre, gerçekleşen taşınma işlemleri bir önceki çeyreğe göre %2 artış gösterdi.İstanbul'un 39 ilçesi arasında en fazla taşınma ise yüzde 12 oranla Kadıköy'de yaşandı. Kadıköy'den taşınanların yüzde 32'sinin taşınma nedeni ise kentsel dönüşüm. Kadıköy'den taşınanların yüzde 31'i Ataşehir'i tercih etti. Ataşehir, yüzde 11 oranla 39 ilçe arasında en fazla taşınılan ilçe oldu. 

Taşınma sebebi kentsel dönüşüm

Avrupa Yakası'nda taşınma hareketliliği Gaziosmanpaşa'da tespit edildi. İlçede yapılan taşınma işlemlerinin yüzde 27'si taşınma sebebinin kentsel dönüşüm olduğunu dile getirdi. Avrupa Yakası'nda en fazla taşınılan ilçe yüzde 7 oranla Kağıthane oldu. Kağıthane'yi, Sarıyer ve Beylikdüzü takip ediyor. 

Kira ve satış değerleri yükseldi

REIDIN-İSTEEND İstanbul Taşınma Hareketliliği Raporu 2016 yılı 2. çeyrek dönemi sonuçlarına göre, REIDIN Konut Kira değeri, Ataşehir'de yıllık yüzde 33, Sarıyer'de yıllık yüzde 34 arttı. REIDIN Konut Satış Fiyatı ise Ataşehir'de yıllık yüzde 37, Kağıthane'de yıllık yüzde 33 arttı.