Kadınların başörtüsü, artık saç dökmeyecek

Hava almadığı, nemli, sıcak ortam nedeniyle saçlarında bakteri ile mantar ürediğinden saç dökülme sorunu daha fazla olan başörtülü kadınlar için şampuan geliştirildi

Kadınların başörtüsü, artık saç dökmeyecek

23 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Ankara- Başörtüsünün saçları havasız bırakması ve sıcaklarda aşırı nem nedeniyle bakteri ile mantar üretmesi sonucu saç dökülmesini artırmasına karşı, tamamen bitkisel formüller kullanılarak şampuan üretildiği bildirildi.

Revox, yan tesir göstermeden saç dökülmesini engelliyor
LTS Teknoloji Grup tarafından üretilen Revox marka şampuanın İsviçre’de bağımsız ve AB’den yetkili Enstitüsü’nde yapılan etkinlik testinde başörtülü kadınların sürekli ve düzenli kullanımı durumunda saç dökülmesini hiçbir yan tesir göstermeden engellediği sonucuna varıldı.
Ankara’da çok sayıda başarılı projeye imza atan LTS Teknoloji Grup’un Başkanı Talat Sam, yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’deki oranı yüzde 70’lere ulaşan başörtülü kadınların en fazla şikâyet ettikleri sağlık sorunlarından birinin saç dökülmesi olduğundan yola çıkarak, bu alanda bünyelerindeki Geomass ARGE laboratuarında çalışmalara başladıklarını bildirdi.

Sam: “Özünde 18 bitkisel extract var”
Yıllar süren çalışmalar sonucu çok sayıda bitki formülü kullanarak, başörtüsünün neden olduğu havasızlık, sıcak nedeniyle artan nem ve buna paralel bakteri ile mantar oluşumunu engellemenin formülünü bulduklarını ifade eden Sam, şunları söyledi: “Sağlıklı bir insanın günlük ortalama 100-150 saç teli dökülürken bu sayının başörtülü kadınlarda 250’lere kadar ulaştığı belirtilmektedir. Özel olarak seçilmiş emsalsiz bitkisel aktiflerle formüle edilen ve tamamen naturel olan Revox marka şampuanımızın üretiminde yoğun oksijenle deionize edilmiş su kullanarak saç foliküllerinin arınarak beslenmesi ve canlanmasını sağladık. Çünkü başörtüsü kullanılan saçlı deride kan dolaşımı yeterli oksijen ve hava alınmaması nedeniyle diğer kadınlara göre daha az olmakta ve bu da saç dökülmesini artırmakta. Uzun süre araştırarak bir araya getirdiğimiz ve ürünün prospektüsünde yer verdiğimiz 18 adet bitkisel extract ve Geomass ARGE'nin patentli Revox Complex'in özel su ile birleşmesi ile çıkan Revox’un etkinlik testlerinde başörtülü kadınlarda sürekli ve düzenli kullanım durumunda saç dökülme sorununu hiçbir yan tesir göstermeden önlediği, saçlara ekstra parlaklık, canlılık ve elastikiyet getirdiği, kepek oluşumunu azalttığı ve yenilenmesini engelliği belirtildi.”

Sam: “Saç kurutma makinesinin zararını İsviçre’nin meşhur Pinot Noir üzümü ile önlediler”
Avrupa’nın en önemli kuruluşlarından “Swiss Certification” belgesi almayı başaran Revox şampuanın, Avrupa’nın tanınmış otoritelerinden Dr. Volker Kahlhofer ile Dr. Erhard Diawald’ın önerdiğini vurgulayan Talat Sam, şöyle devam etti: “Revox ayrıca, içeriğinde bulunan ve organik bezelyeden kazanılan bir aktif olan Pisum Sativum Sprout Extract sayesinde yeni saç büyümesini başlatmak için gerekli olan spesifik sinyal moleküllerinin gönderilmesini ve böylece 4 ila 7.2 arasındaki saç büyüme katsayısına ulaşılmasını sağladı. Revox, duş sonrası başörtülü kadınların saçların nemli kalmaması için saç kurutma makinesini daha fazla kullanmasının olumsuz etkilerini de giderdi. Ürünümüz içeriğinde bulunan Vitis Vinifera Seed Extract’ın muhteviyatındaki İsviçre’nin meşhur Pinot Noir üzümünden kazanılmış aktif sayesinde özellikle saç kurutma makinesinin verdiği zararı da önlüyor.”

Sam: “Milyonlarca kadının derdine çare “
Talat Sam, özellikle yaz aylarında aşırı sıcaklar nedeniyle başörtülü kadınlar için büyük sorun olan saç dökülmesini önleyici formül geliştirmenin onurunu yaşadıklarını belirterek, “Dünya çapında toplam 3 sertifikaya sahip patentli ürünümüz Revox şampuan, başörtüsü nedeniyle saçları dökülenlerin derdine derman olacak. Sadece ülkemizde milyonlarca kadında huzursuzluk yarattığını, hatta psikolojik sorunlara yol açtığını düşünürseniz bünyemizdeki Geomass ARGE laboratuvarımızdan çıkan bu ürünün ne denli önemli olduğu sonucuna varılır” dedi.
Sam, ayrıca, üretim maliyetini düşürmeye yönelik kullanılan bazı kimyasalların sağlıklı, saçlı derideki büyüme fazının dejenerasyona girmesini sağladığına da işaret ederek, çok ucuz, merdiven altı ve sertifikasız ürünlere karşı uyardı.