Kadir Topbaş'tan bir metro müjdesi daha

Kadir Topbaş, Sultangazi’de vatandaşlarla buluşmasında Habibler tramvayının metroya dönüşeceğini ve Vezneciler’e kadar gideceğini açıkladı

Kadir Topbaş'tan bir metro müjdesi daha

28 Şubat 2014/ emlakwebtv
Yerel seçim programı kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay Sultangazi Cebeci Şehir Parkı'nda vatandaşlarla bir araya geldi. Konuşmasında yeni ulaşım projelerinden bahseden Topbaş, İstanbul'un Türkiye'yi taşıdığı gibi dünyaya karşı da sorumlu bir şehir olduğunu söyledi. Topbaş, “Böyle bir şehrin hak ettiği yere gelmesi için gece gündüz demeden gayret gösterdik” dedi.

“Sultangazi tramvayı metroya dönüşecek”
32 katrilyon lira sadece ulaşıma yatırım yaptıklarını söyleyen Kadir Topbaş, “Çok daha fazla hizmet ardı arkası kesilmeden Sultangazi'ye gelecek. Sultangazi'nin en önemli ulaşım imkanı tramvay. 'Bu tramvay yanlış. Şehrin içinden tren geçmez' dedim. İnşallah bu hattı Habipler'den Vezneciler'e metroya çeviriyoruz. Oradan da isterseniz taksiye, Marmaray'a, Kartal'a, Ankara'ya gidebileceksiniz. Uzakdoğuya kadar gidilebilecek bir hat. Yıllar önce buradan bir metro geçer diye düşünürmüydünüz. Arvavutköy istikametine, 3. havalimanına metroyu Ulaştırma Bakanlığı yapacak. Bu, Sultangazi'nin çarpık yapılaşmayla değil modern bir ilçe olarak anılması demek” diye konuştu.