Kağıthane’deki Omurga Yapı’yı anlattı

Oğuz Kösebay Omurga Yapı’nın öne çıkan özelliklerinden ve ofis park’ın ne demek olduğunu anlattı

Kağıthane’deki Omurga Yapı’yı anlattı

31 Ekim 2013 / emlakwebtv
Özellikle ofis sektörünün geleceği, Kağıthane’de konut mu yoksa ofis yatırım fırsatları mı daha fazla, şuanda Maslakta ve Kağıthane’de ofis kiraları ne kadar, gelişmekte olan bölgeler nereler? Yatırım için konut mu yoksa ofis mi daha avantajlı Yatırım aracı olarak gayrimenkul alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Gayrimenkul sektöründe 2013 genel görünüm ve 2014 beklentileri nelerdir, İstanbul biliyoruz ki artık obez olma yoluna giden bir şehir, bu konuda yatırımcıya düşen görevler var mı? Çözüm nedir? İstanbul’un 3 şehirden oluşacağı fikri konuşuluyor, bu konuda ne düşünüyorsunuz? gibi konularını da bir araya geldiklerinde anlatmak isterler. Omurga Yapı Genel Müdürü Oğuz Kösebay ile bir araya getirebiliriz.

Kağıthane’deki ilk kentsel dönüşüm projesi olan Kağıthane Ofispark
Öne çıkan özelliklerinden bahsetmek gerekirse, 55 bin metrekare inşaat alanına sahip. 33 bin metrekare kiralanabilir alanı var. Ofis Park demesinin nedeni ise klasik tek bir bina yerine 9 tane binadan oluşması. Bu 9 bina 4 ana bloğu meydana getiriyor. Metrekare fiyatları ortalama 19 ile 23 dolar arasında değişiyor. Ulusal ve uluslararası büyük firmalar var. Bunlar genellikle otomotiv, kozmetik ve elektronik sektörlerinden firmalar var. Yine daha önce satın alım yapmış avukatlık büroları da var.

Omurga Yapı’yı özeti
Omurga Yapı’yı özetlemem gerekirse, 2011 yılının sonlarında Mehmet Erktin, Tolga Kabataş, Burak Divanlıoğlu, Serkan Borançılı ve Aydonat Atasever tarafından kurulmuş, gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketidir. Hayattan herkesin eşit pay alabilmesi adına, dünyaya, ülkemize ve insana saygılı projeler üretmeyi hedefleyen Omurga Yapı, sürdürülebilir tasarım ve sürdürülebilir iş modelleri yaklaşımını benimsemektedir. Omurga Yapı 55 Milyon dolar portföy büyüklüğüne sahiptir. Kağıthane Ofispark, Bodrum Gümüşlük’te Müşkülüm Çiftliği, Kartal’da ise geliştirilmekte olan arsalar şirketin yürüttüğü gayrimenkul projeleri arasında yer almaktadır.