Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ emekli evleri kuraları

Toplu Konut İdaresi tarafından emekliler için yapılan 75 adet konutun bulunduğu Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ emekli evleri kuraları 5 Mayıs'ta çekilecek

Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ emekli evleri kuraları

Toplu Konut İdaresi tarafından emekliler için yapılan 75 adet konutun bulunduğu Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ emekli evleri kuraları 5 Mayıs'ta çekilecek. ''Konut alma hakkı kurası'' noter huzurunda saat 10:00'da başlayacak ve Türkoğlu Belediyesi Misak-ı Milli Konferans Salonu'nda gerçekleşecek. 

2+1 tipinde konutların yer aldığı Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ evlerinde hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşülerek kalan konut bedeli yüzde 12 ve 20 peşinat bedeli için 180 ay ve 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Konutlar için peşinatlar ise sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir. 

Kahramanmaraş Türkoğlu TOKİ evleri fiyatları 114 bin 453 TL olarak belirlendi. Projede 180 ay vadeli ödeme seçeneği için peşinat bedeli 13 bin 234 TL, ortalama taksit tutarı ise 560 TL'dir. 240 ay vadeli ödeme seçeneğinde ise peşinat bedeli 22 bin 391 TL, ortalama taksit tutarı ise 382 TL'dir. Projede taksit ödemeleri konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak. 

Kurada, asil olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 9 Mayıs 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden geri alabileceklerdir. Konutu belli olan alıcılar ise idarenin belirleyeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin Türkoğlu Şubesinde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır. 

Sözleşme imzalayacak olan emeklilerden; Kahramanmaraş il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belge, başvuru sahibinin kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı konutunun olmadığına daire belge, SGK'dan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi ve hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayacak belge istenecektir. 

 

Firma Bilgisi: Toki