Kalamış'ta gayrimenkul fiyatları yükselişini sürdürüyor

İstanbul'un merkezi semtlerinden Kalamış'ta gayrimenkul fiyatları artışını sürdürüyor. Son bir senedeki değer artışı yüzde 25'i buldu

Kalamış'ta gayrimenkul fiyatları yükselişini sürdürüyor

45-64 yaş grubundan vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Kalamış semtinde gayrimenkul fiyatlarındaki artış sürüyor. Tarihi semtteki fiyat artışı son bir yılda yüzde 25'i buldu.

Kentsel dönüşümün gücü
Kalamış semtinde yaşanan konut hareketliliğini değerlendiren Keller Williams Cadde Danışmanı ve İnşaat Mühendisi Zafer Köksal, İstanbul'un hemen her semtinde sürmekte olan kentsel dönüşüm hareketlerinin değer artışı üzerinde büyük etkisi olduğunu söyledi. Son bir kaç yıldır neredeyse her sokakta yaşanan kentsel dönüşüm ve inşaat çalışmalarının hızla ilerlediğini ve projeleri zamanında teslim etme kaygısıyla müteahhitlerin inşaatlarını tamamladığını söyleyen Köksal:

"Binaların yenilenmesinin semtte rakamları doğrudan etkilediğini belirtebiliriz. Kalamış bölgesinin gayrimenkul fiyatlarının geçen yıla oranla yüzde 25 civarında artış gösterdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. " dedi.

Kalamış'ta gayrimenkul fiyatları yükselişini sürdürüyor

Fiyatlar artışını sürdürecek
Köksal, artış ivmesinin önümüzdeki yıl da devam edeceğini ve yenilenen binaların metrekare satış fiyatlarının daha da yükseleceğini vurgulayarak, metrekare fiyatlarından 6-8 bin dolar aralığına çıkıldığını söyledi. 2+1 dairelerde arzın, talebin üzerine çıktığını da söyleyen Köksal:

"Döviz ve siyasi belirsizlik sektörü yavaşlattı. Bekle-gör politikası izleyen yatırımcının ise sektöre yeniden döndüğünü görüyoruz. ABD merkez bankasının 16 Aralık’ta yapacağı faiz artırımı ile ilgili toplantıya bağlı döviz artış beklentisi henüz Türkiye piyasasını etkilemedi ancak Rusya ile yaşanan siyasi gerginlik nedeni ile dövizde bir miktar hareketlilik izliyoruz..." dedi.