Kale boya doğanın renklerini binalara yansıtıyor

Kale Boya, doğadan esinlenerek oluşturduğu renk kartelası ile yeni yılın en gözde yenilikçi dış cephe boyaları ile yapılara estetik kazandıryor

Kale boya doğanın renklerini binalara yansıtıyor

05 Şubat 2014 / emlakwebtv
Doğanın en güzel renklerini şehre taşıyarak, binaların ruhunu canlandıran Kale Boya, dış cephe renk kartelası ile, bu yılın en gözde renklerini tüketicilerle buluşturuyor. Uzun yıllar renkleri solmayan boyalarla yapıların canlılığını koruyan Kale Boya, doğal renkleri ile dış cephelere estetik bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, yapıların nefes almasını ve sağlıklı bir dokuya sahip olmasını sağlıyor.

Kale dış cephe renk kartelası’nda dekoratif unsurları öne çıkarmak
Kale Dış Cephe Renk Kartelası’nda yer alan açık tonlu “Bej”, “Kum Taşı”, “Yeni Bahar” ve “Şebboy” renkleri ile binalarda değişen ışık ve gölge yansımasıyla gün boyunca hoş nüanslar yaratmak mümkün oluyor, dekoratif unsurları öne çıkarmak için tercih edilebiliyor.

“Kuvars” ve “Bozkır” renklerinin dahil olduğu pastel tonlar, diğer renklerle uyum sağlarken farklı mimari formları da birbirine bağlayarak bir bütün oluşturuyor. “Begonya” ve “Açık Kahve” gibi orta tonlu renkler, dış cepheler için en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bu tonlar, dış cephede sıcaklık ve derinlik katmak için kullanılabilirken, açık tonlar, pencere çerçeveleri, söve ve detaylarda kontrast yaratmak için tercih edilebiliyor.

Zengin ve derin koyu tonlar ile binalarda sofistike görünüm
Zengin ve derin koyu tonlar olan “Bade”, “Kahve” ve “Zerdali” renkleri ise ışığı tutarak binanın estetik ve çevreye uyumlu görünmesini sağlarken; koyu tonları daha açık tonlarla bir arada kullanmak binaya sofistike bir görünüm kazandırıyor.

Kale dış cephe boyaları ile binaların ömrü uzuyor
Ürün gamında her türlü iklim koşullarına karşı dayanıklı yenilikçi ürünler bulunduran Kale Boya, ekstra elastik dış cephe boyası Performa+ ile binalarda çatlak problemini tamamen ortadan kaldırıyor. Performa+, alışılmış boyalar ile karşılaştırıldığında farklı teknik çözümleriyle öne çıkıyor. Elastik akrilik polimer esaslı, su geçirmeyen, uzun ömürlü, mat, son kat dekoratif dış cephe boyası olan Performa+; çatlakları köprülerken, su geçirmeme özelliğinin yanı sıra nefes alan yapısıyla da fark yaratıyor.

Silikonatex, zorlu hava koşullarına dayanıklı
Yüzey hatalarına sahip, boyası eskimiş binalarda uzun ömürlü yenileme sağlamak isteyenlerin değişmez tercihi olan “Silikonatex”, zorlu hava koşullarına dayanıklı yapısıyla öne çıkıyor. Aynı zamanda su geçirmez özelliği bulunan “Silikonatex”, silikonlu yapısı ile suyu iterken cepheye çarpan yağmur suyunun yüzeyi ıslatmadan akıp gitmesini sağlayarak binaların ömrünü uzatıyor. Kabarmayan, çatlamayan, renkleri solmayan binalar yaratan “Protekta” ise küf ve yosun oluşumuna karşı etkili formülü ile sunduğu çözümlerin yanı sıra ağır hava şartlarından etkilenmiyor.

Firma Bilgisi: Kale Boya