Kale Grubu'nun acı günü

Kale markasını iş dünyasına kazandıran Dr. İbrahim Bodur, hayatını kaybetti

Kale Grubu'nun acı günü

Türk seramik ve yapı sektörünün en önemli markalarından Kale Grubu'nun kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. İbrahim Bodur hayatını kaybetti. Bodur 88 yaşındaydı.

Kale Grubu'ndan açıklama
Kale Grubu'nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. İbrahim Bodur 88 yaşında vefat etti. Kale Grubu'ndan yapılan açıklamada, Bodur'un cenazesinin yarın (24 Mayıs 2016) Fatih Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Çanakkale'nin Çan ilçesine götürüleceği belirtildi. Cenazenin 25 Mayıs Çarşamba günü Kaleseramik Fabrikaları Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Nevruz Köyü'ndeki aile kabristanına defnedileceği belirtildi.

Dr. İbrahim Bodur kimdir?
1928 yılında Çanakkale Yenice'de dünyaya gelen H. İbrahim Bodur, ortaokulu Balıkesir Lisesi'nde okudu. Robert Koleji'nden ekonomi ve edebiyat bölümlerini bitirerek mezun olan Bodur, Amerika Birleşik Devletleri'nde de İş İdaresi İhtisasını tamamlayarak, 1951 yılında Türkiye'ye geldi. 

İbrahim Bodur, Türk iş dünyasına Çanakkale Seramik markasını 1957 yılında armağan etti. Kale Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren markalar arasında Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Kalekim, Kale Boya, Kale Mantolama da bulunuyor.