Kale Kilit yeni fabrikasını Çerkezköy’de açacak

Kale Kilit, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en modern ve büyük entegre üretim tesisi olma hedefindeki yeni fabrikasını Çerkezköy’de kuruyor

Kale Kilit yeni fabrikasını Çerkezköy’de açacak

Türkiye'nin önde gelen kilit üreticilerinden biri olan ve 100’ün üzerinde ülkeye ulaşan Kale Kilit’in yeni fabrikasının temeli atıldı. Çerkezköy’de 380 dönüm arazi üzerinde konumlandırılacak modern entegre kilit üretim tesisi yaklaşık 100.000 m2 kapalı alana sahip olacak.

Temel atma törenine Kale Endüstri Holding Onursal Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Yardımcısı ile üst ve orta düzey yöneticilerinin yanı sıra Karaağaç Organize Sanayi Bölgesi yöneticileri ve müteahhit firma yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Kızıltan, konuşmasında “Yeni fabrikamızda günde 150.000 adet kilit ve 75.000 adet silindir üretilebilecektir” dedi.

Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür ise şöyle konuştu: ‘Uygulayan karar verenden daha güçlüdür’ sözü ve sizlerin desteğiyle bugün temellerini attığımız bu yeni üretim tesisiyle önümüzdeki 25 yılın planlamalarını çok daha geniş bir alanda yapacağız. 1976 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz Güngören’deki üretim tesislerimizi, temelini attığımız 380 dönümlük kendi arazimiz içerisinde yer alacak yeni fabrikamıza 2 yıl içerisinde taşınacağız. Bina, altyapı ve makine parkuru ile 150 milyon TL civarında bir yatırım bütçesi ile gerçekleştireceğimiz bu tesisin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

 

Proje Bilgisi: Köy