Kale Mantolama'dan 'Taşyünü' yalıtım

Kale Mantolama, ‘Taşyünü’ ısı yalıtım levhası ile etkili bir yalıtım sağlıyor

Kale Mantolama'dan 'Taşyünü' yalıtım

Her türlü iklim ve olumsuz hava koşullarına karşı 10 yıl ürün, 2 yıl uygulama garantisi sunduğu mantolama sistemi ile binaları koruma altına alan Kale Mantolama, ‘Taşyünü’ ısı yalıtım levhası ile güçlü bir yalıtım sağlıyor. ‘Taşyünü’, ısı yalıtımının yanı sıra, ses ve yangın yalıtımı da sağladığı yapılarda üst düzey konfor ve güvenlik sunuyor.

Kalekim, tüketici ve sektör profesyonelleri için yenilikçi çözümler geliştirmeye devam ediyor. Isı yalıtımında, sistemin bütün olarak performansına önem veren Kalekim; ‘Kale Mantolama’ sistemi ile binaları her türlü iklim ve olumsuz hava koşullarına karşı koruyarak, önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlıyor.

Birkaç yılda maliyetini çıkarıyor
Isı yalıtımı ile doğalgaz ve elektrik faturalarında yüzde 50’ye varan tasarruf sağlandığını belirten Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Enerjisinin yüzde 75’ini ithal eden bir ülke ülkemizdeki yaklaşık 19 milyon konutun yüzde 85’inde ısı yalıtımının olmaması, enerjimizi nasıl boşa harcadığımızı ortaya koyuyor. Oysa ısı yalıtımı uygulamasının maliyeti bir binanın toplam inşaat maliyetinin yüzde 3 ila 5’i kadar. Yalıtım sistemi, elde edilen tasarrufla, 3 ila 5 yılda maliyetini karşılayıp, binanın ömrü boyunca tasarruf sağlamaya devam ediyor” dedi.

Isı, ses ve yangın yalıtımı ile konforlu binalar
‘Taşyünü’, ısı yalıtımının yanında; elyaflı-açık gözenekli bir yapıya sahip olması sayesinde ses yalıtımı, yanmaya karşı A tepki sınıfında olmasından dolayı da yangın güvenliği sağlıyor. Yanmaz yapı malzemesi kategorisinde A1 sınıfında (yangına dayanıklılıkta en üst seviye) yer alan ‘Taşyünü’nün, erime noktası 1000 dereceden daha yüksek olduğundan, yalıtımda güvenilir bir malzeme olarak özellikle tercih ediliyor. Isı, ses ve yangın yalıtımında benzersiz bir malzeme olarak öne çıkan Taşyünü, uygulandığı yapıları, ses emici ve akustik özelliği ile gürültü kirliliğinin olumsuz etkilerinden koruyarak, sağlıklı ve konforlu yaşam alanları oluşturulmasını sağlıyor.