Kale Mantolama "Enerji Kimlik Belgesi" sahibi yapıyor

Kalekim, Kale Mantolama sistemini uygulayan binalara "Enerji Kimlik Belgesi" veriyor. Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, binasına Kale Mantolama ile ısı yalıtımı yaptıranların "Enerji Kimlik Belgesi" sahibi olacağını açıkladı

Kale Mantolama

Isı yalıtım sektöründe faalyiet gösteren Kalekim, "Kale Mantolama" sistemini uygulayan binalara "Enerji Kimlik belgesi" sağlıyor. Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbuş, zorunlu hale getirilen belgenin alınmasını kolaylaştırmak adına önemli bir adım attıklarını belirterek:

"Artık Kale Mantolama ile ısı yalıtımı yaptırılan her bina, aynı zamande "Enerji Kimlik Belgesi"ne sahip oluyor." dedi. 

Kalekim'den Enerji Kimlik Belgesi
Yalıtım konusunda hayata geçirilen en önemli uygulamalardan biri olan ve 2017 yılına kadar tüm binaların alma zorunluluğu bulunan Enerji Kimlik Belgesi için vatandaşlara önemli bir fırsat sunduklarını belirten Akbaş, enerji verimlilik değerlendirme ve belge verme yetkisine sahip EKB firması ile anlaştıklarını açıkladı Akbaş:

Kale Mantolama "Enerji Kimlik Belgesi" sahibi yapıyor

"Kale Mantolama sisteminin uygulandığı ve belli kriterlerin sağlandığı binalarda, tüketicilerin ‘Enerji Kimlik Belgesi’ almasını kolaylaştırıyoruz. Böylece garantili ısı yalıtım sistemimiz Kale Mantolama ile yapıları koruma altına alırken, binaları da ‘Enerji Kimlik Belgesi’ sahibi yapıyoruz..." dedi. 

Enerji kimlik belgesi ve ısı yalıtımı zorunluluğu
Binanın harcadığı enerji miktarının konut sektöründeki ticaret hacmi ve niteliğinde belirleyici bir etken haline geldiğini, belge ile tescillenen enerji sınıfı yüksek binalarda kaliteli ve verimli enerji tüketiminin yaşandığını belirten Akbaş, Enerji Kimlik Belgesine yönelimin giderek arttığını söyledi.Akbaş: 

"“Binaların ne kadar enerji harcadığını gösteren Enerji Kimlik Belgesi, aynı zamanda binaları beyaz eşya gibi A’dan G’ye kadar sınıflandırıyor. Dolayısıyla ‘Enerji Kimlik Belgesi’ne sahip olması gereken binaların A, B ve C sınıfı performansına yükselebilmesi için en etkin yol ısı yalıtımı yaptırmaktır..." dedi. 

Firma Bilgisi: Kalekim