Kale,seramiklerin en güzel örnekleriyle Yapı Fuarı’nda

Kale Grubu; Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale Italia şirketinin Edilcuoghi ve Edilgres markalı yeni ürünlerini, 36. Uluslararası Yapı Fuarı’nda tüketicilerle buluşturuyor

Kale,seramiklerin en güzel örnekleriyle Yapı Fuarı’nda

24 Nisan 2013 / emlakwebtv
Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 24-28 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleşen 36. Uluslararası Yapı Fuarı’nda, Çanakkale Seramik ve Kalebodur’un yanı sıra İtalya’da satın aldığı Edilcoughi ve Edilgres markaları ile yer alan Kale Grubu; ileri teknolojiyle ürettiği doğal görünümlü koleksiyonlarını ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Kullanıcıların beklentileri doğrultusunda geliştirdiği ürünlerle büyük ilgi gören Çanakkale Seramik, fuarda Maison, Bohemia, Illusion, Forest ve Country koleksiyonlarını sergiliyor. Mimari tasarımlara ve inşaat teknolojilerine yeni bir bakış kazandıran Kalebodur ise; Cement 2.0, C-Stone, Natural Stone & Marbles, Luxury Marbles, Natural Stone, Luxury Wood, Yeni Ahşap, Supernova, Habitat, Wave, Fosil, Blend, Atrio, Vintage, Rock ve Cotto koleksiyonlarını sunuyor. Fuarda ayrıca Kale Italia’nın prestijli markaları Edilcuoghi ve Edilgres koleksiyonları da yer alıyor.

Kaleseramik, Türk seramik sektöründe açık ara lider
Türk seramik sektöründe açık ara liderliğini koruyan Kaleseramik’in pazar payının yüzde 30’a çıktığını vurgulayan Kale Grubu Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı İhsan Karagöz, “Kale Grubu, seramik karo üretimiyle Avrupa’da 3’üncü, dünyada da 12’nci sırada yer alarak Türkiye’nin global marka yaratma yolundaki yeni oyuncusu olarak sahaya çıkıyor” dedi.

İnovatif ürünlerimizle en güzel örnekleri dünyaya sunuyoruz
Son yıllarda doğal ahşap görünümlü ürün trendinin dünya genelinde yayıldığına dikkat çeken İhsan Karagöz, “Kaleseramik olarak, inovatif ürünlerimizle konumumuzu güçlendirip, bu eğilimin en güzel örneklerini dünya pazarına sunuyoruz. Tüketici ve sektör profesyonelleriyle buluştuğumuz Yapı Fuarı’nda, yüksek teknik özellikli, dijital teknolojiyle ürettiğimiz doğal görünümlü koleksiyonlarımızı sergiliyoruz. Sektörün amiral gemisi olmanın sorumluluğuyla, ‘trend belirleyici’, ‘işlevsel’, ‘çevreye dost’ ve ‘kaliteli’ kavramlarını ürünlerimize yansıtmak öncelikli amacımız” diye konuştu.

Çanakkale Seramik’ten estetik ve gösterişli seriler

Maison Koleksiyonu
Doğal dokuların ve yapının en ham hali olan betonun dekorasyon trendlerinde daha da popülerleştiği, aynı zamanda duvarların tekstil dokularıyla bezendiği günümüzde; Maison Koleksiyonu bu iki trendi tek bir koleksiyonda topladı. Lüksün yeniden yorumlandığı ve Osmanlı motifleriyle yepyeni bir ruha büründüğü Maison Koleksiyonu’nda 30x90cm ebadındaki fon karolar, gösterişli dekor alternatifleri ve koleksiyonun tamamlayıcı parçaları birbirinden farklı mekanları yaratmanıza olanak sağlıyor.

Maison Natural, mimari yaklaşımın favori malzemesi olan ve modern iç mimarinin tercihi haline gelen brüt beton etkisini metalik efektler ile birleştirerek, bu cazibeyi yaşam alanlarına getiriyor. Tekstil dokusunun sıcaklığını sıradışı tonlar ve sofistike desenlerle birleştiren Maison Romance serisi ile ise romantizm banyonuzdan evinizin her köşesine yayılıyor.

Bohemia Koleksiyonu
Geleneksel dantel desenlerinin ve tekstil dokularının çağdaş yorumundan oluşan Bohemia Serisi ile banyolar, hem yalın hem romantik bir görünüm kazanıyor.

Illusion
Üç boyutlu yüzeylerdeki ışık ve gölge oyunları Illusion Koleksiyonu’nda, tıpkı bir illüzyon gibi her bakışta farklı güzellikleri gözler önüne seriyor. Sonsuzluk hissi uyandıran desenleri ve uyumlu mobilyaları ile Illusion Koleksiyonu, banyolarda bütünsel çözümler sunarken; siyah ve beyaz renklerin yarattığı dinamizmi de yaşama katıyor.

Country
Kuzey ülkelerinin tertemiz havasıyla evinizde doğaya dönüş hissini uyandıran Country Serisi, ahşabın sıcaklığı ve doğallığıyla seramiğin dayanıklılığını bütünleştiriyor. 15x90 cm ebadında bal, haki ve fındık renklerinde üretilen Country, organik yaşamla aramızda fiziksel bir bağ oluşturuyor. Doğanın en güzel dokularını yansıtan seri, ahşabın estetik görüntüsünü konut ve ticari alanlarla birlikte her türlü iç ve dış mekânlara taşıyor.

Forest
Kavak, Sedir, Kestane ve Karaçam ormanlarından hatırladığımız tonları ve ahşabın göz alıcı dokusunu 15x90 cm ebadındaki seramik karolarda bütünleştiren Forest serisi doğayı mekanınızın bir parçası haline getiriyor.

Kalebodur gelişmiş teknolojisi ve farklı tasarımlarıyla fuarda

Cement 2.0 Serisi
Tasarımcıların vazgeçemediği brüt beton görünümü, dijital üretim teknolojisi ile Cement 2.0 Serisi, fullbody porselen olarak hayat buluyor. 5 farklı renk seçeneği, varyasyon zenginliği, 60x120, 60x60 ve 30x60 ebatları ile Cement 2.0 Serisi, mekanlara brüt beton görünümünün sadelik ve şıklığını getiriyor. Yoğun trafiğin fazla olduğu alanlar için de ideal bir seçim olan seri; mat ve kaya yüzeyi seçenekleri ile farklı kullanım alanları için değişik yüzey alternatifleri sunuyor.

C-Stone
Doğanın büyüleyici taş dokuları, mimarların vazgeçemedikleri çimento yüzey efektiyle C-Stone'da hayat buluyor. Dayanıklı fullbody porselen yapısı, üstün yüzey dayanımı ve zengin yüzey dokusu çeşitleri ile hem uzun ömürlü ve kullanışlı hem de son derece şık mekanlar yaratıyor. 60x120 cm ve 60x60 cm ebat seçenekleriyle prestijli projelerin vazgeçilmezi olmaya aday C-StoneSerisi; birbirleriyle uyumlu ve özenle seçilmiş 6 renk ile farklı kullanım alanlarına imkan tanıyan mat-lappaturalı olmak üzere 2 farklı yüzey alternatifi sunuyor.

Natural Stones&Marbles
Doğadaki kusursuz güzellikteki taşlar, Natural Stone & Marbles adıyla seramik karolarda hayat buluyor. Pietra, Crema Marfil, Zebrino ve Leccese gibi doğadaki isimlerini alan ve kaymayan mat yüzeyiyle doğal taş hissi veren Natural Stones & Marbles Serisi, 45x90, 60x60, 30x60cm ebat seçenekleriyle; yoğun yaya trafiğine sahip dış mekanlarda kullanım kolaylığı sağlıyor. Dijital teknolojisi sayesinde farklı varyasyonlara sahip olan seri, doğal taş dokusu ve kolay temizlenebilme özelliğiyle her türlü alanda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Calacatta, Zebrino, Carrara, Limestone, Brera White, Crema Marfil, Travertino Classico, Brera Creme, Leccese Light Sand, Pietra Grey, Leccese Grey, Leccese Dark Sand, Bronze Amani, Pulpis, Eramosa, Travertino Noce, Mocha Perla, Pietra Blue renk seçenekleri ile Natural Stone & Marbles; rezidans, otel, ofis, kafe, restoran, iş merkezi, dış mekan ve alışveriş merkezlerinin tüm yer ve duvar kaplamalarında kullanım kolaylığı sunuyor.

Luxury Marbles
Mermerin doğal görünümü ve aristokrat duruşu, özel bir üretim teknolojisi sayesinde doğadakine eş ve en gerçekçi desenlerle seramik karolarda hayat buluyor. Yüzyıllardır seçkin mekanları süsleyen mermer, Luxury Marbles Serisi'nin 30x60, 45x90 ve 60x60 cm ebatları ile parlak olarak sunuluyor. Otelden saunalara, kamu binalarından konutlara kadar çok çeşitli yapılarda sıra dışı görünümüyle ayrıcalıklı yaşam alanları yaratıyor.

Natural Stones
Doğadaki kusursuz güzellikteki taşlar, Pietra, Leccese ve Brera 100x300 cm ebat, 3mm ve 5mm kalınlıkta Kalesinterflex olarak üretildi. Geniş yüzeyli alanlarda kullanım adına önemli avantajları olan serinin özel taş yüzey dokusunu gerçeğinden ayırmak imkansız.

Luxury Wood
Kalebodur, doğadan aldığı ilhamı kusursuz bir biçimde yaşam alanlarına yansıtmaya devam ediyor. 100x300 cm ebadında, 3 mm ve 5 mm inceliğinde porselen seramik olarak üretilen Kalesinterflex Luxury Wood Serisi, iç ve dış cephelere ahşap dokusunu maksimum performansla taşıyor. Üç farklı renk alternatifi sunan Kalebodur Luxury Wood Serisi, yüzeyindeki mat-parlak hissini beraber gösteren özel dokusu ile isteğe göre projelere özel 100x300 cm'nin alt ebatlarında da üretilerek kaplanacak yüzeyler için kusursuz çözümler sunuyor.

Habitat
Üretim, tasarım ve teknolojide çevre dostu harekete imza atan Kalebodur, Habitat serisi ile mekanlarında doğal taş dokusu kullanmak isteyenlere hitap ediyor. Habitat, doğallığı ve sadeliği bir arada barındıran zengin yüzey dokusuyla kullanım alanlarını canlandırıyor.

Wave
Renklerin mükemmel geçişi ve zengin varyasyonları tasarımı ile Wave, mekanları sınırların ötesine taşımak için geliştirildi.

Fosil
Eskitilmiş ahşap görünümlü Fosil ile mekânlar, kullanıcıların zevklerine göre modern veya klasik görünümlü alanlara çevrilebiliyor. Ahşap ve traverten dokularına sahip Fosil, beyaz, bej, vizon renklerinden oluşan 30x60 dijital sırlı granit karolarıyla, farklı tasarımlar yaratma imkânı sunuyor.

Blend
Patlatma taş görüntüsünden esinlenerek tasarlanan Kalebodur’un Blend serisi, zengin doku ve renk seçenekleri ile döşenilen alanlarda fark yaratıyor. Duvarlardaki taş dokusunun yoğunluğuyla, kullanıcıları geçmişte bir yolculuğa çıkaran Blend serisi, Beyaz-Bej, Gri-Bej, Kahve-Krem karolarıyla, 30x60 cm ebadında sunuluyor.

Atrio
Kalebodur’un Atrio serisi, 15x60 ebadı, çizgili ve blok olmak üzere iki farklı tasarımı ile mekanlarda zengin ve farklı taş dokusunu hissetmek isteyenler için sunuluyor.

Vintage
Ahşaptan gelen doğallığı bugünün modernitesi ile birleştiren Vintage, her karoda değişen özgün tasarımı ile mekanlarınıza zenginlik katıyor.

Rock
İsmiyle özleşen kaya dokusu, strüktürlü yapısı ve zengin renk geçişleri ile Rock serisi mekanlarda farklılık yaratıyor. Rock serisi, suluboya efektli renk geçişleriyle maskulen bir şıklık arayanlar için yaratılmış gibi…
Edilcuoghi’den İtalyan dokunuşları

Edilcuoghi’den İtalyan dokunuşları
İtalya'nın seramik üssü Sassuolo bölgesinde karo seramik üretimi yapan Edilcuoghi markasını bünyesine katan Kale Grubu, fuarda Edilcuoghi’nin “İstanbul, Londra, Berlino, Anversa, Milano, New York, San Paolo serilerini de sergiliyor.

İstanbul
İtalya'nın seramik üssü Sassuolo bölgesinde karo seramik üretimi yapan Edilcuoghi markasını bünyesine katan Kale Grubu, fuarda Edilcuoghi’nin “İstanbul” serisini de sergiliyor. Dünyanın en büyüleyici şehrinin yansımalarından ilham alan Edilcuoghi, eşsiz seramik serilerinden İstanbul’u, İtalyan tasarımıyla harmanladı. Türk dokusunu yansıtan öğelerle dekore edilen feminen, sade ve romantik duvar karoları ile donatılan banyolar yeni İtalyan dokunuşuyla tanışıyor.

Londra
Edilcuoghi markasının zarafet ve stil kentini yansıtan "Londra" serisi ile, gösterişli olmayan bir lüks anlayışı sunuluyor. Bu dengeli birlikteliğin yansıtıldığı banyolar, geleneksel İngiliz tarzı ile yeni İtalyan dokunuşuyla yeniden yorumlanıyor.

Berlino
Edilcoghi markasının eşsiz seramik koleksiyonundan “Berlino”, klasik mekanlarda özgür ruhu yeniden yorumluyor. En yüksek teknolojide üretilen 3,5 mm ahşap görünümlü seramik, İtalyan tasarımı ile gerçeğinden ayrılamayacak kadar ilgi çekici olarak sunuluyor. Berlino, İtalyan tasarımı ile yorumlanmış duvar karolarıyla, banyolarda da yeniliğin özgür halini yansıtıyor.

Anversa
Edilcuoghi markasının Belçika ev ruhunu yansıtan Anversa serisi, mimariye ve renklere gösterilen özenle birlikte, dengeli, rahat ve modern bir tarz sunuyor. Dünyanın en ince (3,5 mm) ahşap görünümlü seramiği, mükemmel renk uyumuyla dengeli bir kombinasyon oluşturarak, çağdaş tasarımlı mekanlara ev sahipliği yapıyor.

Milano
Kale Grubu’nun İtalya’daki prestijli markası Edilcuoghi’nin, tasarımın başkenti Milano’dan esinlenerek yorumladığı “Milano” koleksiyonu, evlerde yeni İtalyan dokunuşunu yansıtan eşsiz atmosferler yaratıyor. Edilcuoghi’nin İtalya’da ürettiği “Milano” koleksiyonu, son derece minimal ve kişiye özel, çağdaş tasarım eğilimlerinin de bir sonucu olarak mükemmel bir uyum yakalıyor. Seramiklerinde buluşturduğu dengeli tonlarıyla modern şehirli bir çizgiyi yansıtan “Milano”, yenilikçi tasarımıyla banyolara zarif bir hava katıyor.

New York
Edilcuoghi, “New York” serisiyle, tipik bir Soho dairesinin zarif ve çağdaş tarzını, huzur bulunabilecek bir ortamla buluşturuyor. Eşsiz ahşap görünümlü yer karoları ve duvar seramikleri ile yeni İtalyan dokunuşu New York atmosferi ile evlere geliyor.

San Paolo
Edilcuoghi, ışığın en güzel yansımalarını San Paolo serisiyle sağlıyor. Yaşam alanlarında değişik yüzey görünümlerinin dengeli uyumunu, özel tasarım yer-duvar karolarının ışıltılı dekorlarını evlere getiriyor.

 


Etiketler:

Benzer Haberler

Cityscape Global 2014 için geri sayım başladı

Cityscape Global 2014 için geri sayım başladı

MIPIM Fuarı'na Ali Ağaoğlu bakışı

MIPIM Fuarı'na Ali Ağaoğlu bakışı

Bahçe mobilyası seçiminin püf noktaları

Bahçe mobilyası seçiminin püf noktaları

Antre Dekorasyon Önerileri: Evinizin Girişini Nasıl Dekore Etmelisiniz?

Antre Dekorasyon Önerileri: Evinizin Girişini Nasıl Dekore Etmelisiniz?

En güzel bahçe dekorasyonu önerileri

En güzel bahçe dekorasyonu önerileri

Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

İnşaat sektöründe kırılganlık uyarısı

İnşaat sektöründe kırılganlık uyarısı

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları: Faizler stabil

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları: Faizler stabil

Beyttürk İnşaat'a Katarlı ortak

Beyttürk İnşaat'a Katarlı ortak

Gayrimenkul Nedir?

Gayrimenkul Nedir?

Türkiye kentleri temiz hava ölçümlerinde sınıfta kaldı

Türkiye kentleri temiz hava ölçümlerinde sınıfta kaldı

MIPIM'de Göbeklitepe heyecanı

MIPIM'de Göbeklitepe heyecanı

Sinop Nükleer'de beklenen karar: Japonlar çekildi

Sinop Nükleer'de beklenen karar: Japonlar çekildi

2018'de konut fiyatları hangi kentte ne kadar arttı?

2018'de konut fiyatları hangi kentte ne kadar arttı?

Haliç Tersanesi'nde 98.4 milyonluk bilim merkezi dönüşümü

Haliç Tersanesi'nde 98.4 milyonluk bilim merkezi dönüşümü

Taşınma planından en çok Basın Ekspres Yolu etkilenecek

Taşınma planından en çok Basın Ekspres Yolu etkilenecek

Kira artışında TÜFE düzenlemesine sektörden destek

Kira artışında TÜFE düzenlemesine sektörden destek

İnşaat maliyet endeksinde düşüş

İnşaat maliyet endeksinde düşüş

Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde son durum: Ayrıntılar belli oluyor

Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde son durum: Ayrıntılar belli oluyor

Çanakkale Köprüsü son durum: Geçiş garantisi tartışması daha güçlü geliyor

Çanakkale Köprüsü son durum: Geçiş garantisi tartışması daha güçlü geliyor

Millet Bahçeleri'ne Millet Konakları eşlik edecek

Millet Bahçeleri'ne Millet Konakları eşlik edecek

Gebze Halkalı Marmaray durakları: Ayrılık Çeşmesi 1.5 aylığına  kapatıldı

Gebze Halkalı Marmaray durakları: Ayrılık Çeşmesi 1.5 aylığına kapatıldı

Çekmeköy askeri arazi için hazırlanan dönüşüm planı İBB'de

Çekmeköy askeri arazi için hazırlanan dönüşüm planı İBB'de

2018'de müteahhitlerin en büyük pazarları: Rusya, Arabistan, Katar

2018'de müteahhitlerin en büyük pazarları: Rusya, Arabistan, Katar

Konkordatodan dönüş başladı

Konkordatodan dönüş başladı

EN ÇOK OKUNANLAR