Kalebodur, Kalesinterflex ile yenilikçi bakış

Kalebodur, porselen seramiği Kalesinterflex ile mimari tasarım ve inşaat teknolojilerine yenilikçi bir bakış kazandırıyor

Kalebodur, Kalesinterflex ile yenilikçi bakış

22 Kasım 2013 / emlakwebtv
Gerçekleştirdiği ilklerle, dünyanın en teknik seramiklerini üretme kapasitesine sahip olduğunu kanıtlayan Kalebodur; en ince, büyük ve tek esneyebilen porselen karosu Kalesinterflex ile seramik sektöründe yeniliklere imza atıyor. Sahip olduğu geniş ürün yelpazesiyle sektörde standartları belirleyen Kalebodur, Kalesinterflex ile mimari ve yapı teknolojilerine yeni fikir ve alternatifler sunuyor. 3 veya 5 milimetre kalınlığında ve 1000x3000 milimetre ebadındaki Kalesinterflex, seramik levha alanında sektördeki öncülüğünü sürdürüyor.

Kalesinterflex, modern yaşam alanları yaratılmasına imkân sağlıyor
Kendi kendini temizleyen, antigrafiti ve antibakteriyel özel yüzeye sahip Kalesinterflex, yeni fikirlerin uygulanmasına ve modern yaşam alanları yaratılmasına imkân sağlıyor. Çevreye duyarlı bir teknoloji ile üretilen çevre dostu Kalesinterflex’in özel laboratuvar ortamlarında elde edilen test sonuçları, kalite ve üstün teknik özelliğini belgeliyor. Esnekliği ve hafifliği sayesinde kolay işlenen Kalesinterflex, iç mekanlardan dış cephelere kadar, yapıların her noktasında, her zevke uygun tasarımlara olanak sağlıyor.

Kalebodur Kalesinterflex: En ince, büyük ve en esnek
Ağırlık: Bir Kalesinterflex seramik karo yaklaşık 21 kg (7kg/m2) ağırlığında.

Esneklik: 1000x3000x3 milimetre ebadındaki Kalesinterflex Fit levhanın dışbükey esneklik yarıçapı 5.5 m

Ateşe Dayanıklılık: Kalesinterflex ateşe tamamen dayanıklı, alev almaz ve yanmaz nitelikte.

Kimyasallara Dayanıklılık: Kalesinterflex yüzeyindeki koruyucu sır tabakası ve porselen yapısı sayesinde en güçlü kimyasallara (asit ve bazlar) karşı dayanıklı.

Kesme: Kalesinterflex, standart cam ve seramik kesicileri ve bilgisayar kontrollü otomatik kesme ve delme makineleri ile istenen boyutlarda kesilebiliyor.

Delme: Kalesinterflex, cam ya da benzer malzemeler için kullanılan alet ve matkaplar ile delinebileceği gibi diğer bilinen otomatik aletlerle de delinebiliyor.

Çevre Dostu: Çevreye duyarlı bir teknoloji ile üretilen Kalesinterflex, Ecospecifier belgesine sahip.
Geleneksel seramik üretim süreçleriyle karşılaştırıldığında gaz ve toz emisyonu 20 kat, CO2 emisyonu ise 1000 kat daha az.

Fotokatalitik: Kalesinterflex nanokompozit yüzey özelliği sayesinde fotokatalitiktir. Leke tutmaz, yağmur ve güneş ışığı sayesinde lekeler temizlenir.

Antibakteriyel: Yetersiz aydınlatmaya sahip ortamlarda dahi hem iç mekanları hem de dış mekanları bakterilerden korur. Hijyeniktir, bakterilere, küfe ve mantara karşı dayanıklıdır. Kalesinterflex Antibakteriyel ürün güvencesi TÜBİTAK tarafından onaylıdır.

Antigrafiti: Boya kalemi, keçeli kalem ve tahta kalemi yazıları kolayca silinir ve temizlenir.