Kalekent 2.Etap satışları başladı!

Gül İnşaat, Liv Yapı ve 3S Kale ortaklığı ile Beylikdüzü’nde inşa edilen Kalekent konut projesinin 2. Etabının satışı başlıyor

Kalekent 2.Etap satışları başladı!

22 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Gül İnşaat, Liv Yapı ve 3S Kale ortaklığı ile Beylikdüzü’nde inşa edilen Kalekent Konut Projesi’nin 2. Etabının satışı başlıyor. Kişi başına düşen yeşil alanıyla AB standartlarının üzerine çıkan İstanbul’un cazibe merkezi Beylikdüzü’nde, 1 milyon metrekarelik bir alanda kurulacak Yeşil Vadi projesinin tam karşısında yer alan KALEKENT’in 2. Etabında toplam 650 konut yapılacak. Projedeki daireler, metrekaresi 2 bin 700 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. KALEKENT 2. Etap daireleri metrekareleri büyük 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerden oluşuyor. 

Gayrimenkul sektöründe 40 yıllık deneyimi ile binlerce aileyi ev sahibi yapan Gül İnşaat ve Liv Yapı, 3S Kale ortaklığı ile Beylikdüzü’nde inşa ettiği yeni kentin 2. etabının satışı başlıyor. 100 bin metrekare alan üzerinde 250 milyon dolar yatırımla gerçekleştirilen KALEKENT, yatırım yapmak veya yeni bir ev sahibi olmak isteyenler tarafından büyük ilgi görüyor. KALEKENT’in, 2 bin metrekarelik satış ofisinin alt katında 2+1 ve 3+1 büyüklükteki örnek daireleri görmek mümkün.

Metin Gül: “Yatırımcımıza Kazandırmaya Devam Ediyoruz”
Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül, KALEKENT projesine gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek, “Yapımına başlayacağımız 2. Etapta metrekare fiyatları 2 bin 700 liradan başlıyor. Proje daha başlamadan yüzde 20 kazandırdı. Bu etaptaki daireleri 2016 yılının son çeyreğinde her şeyiyle tamamlayarak sahiplerine teslim edeceğiz. Buraya yatarım yapanlara en az yüzde 50 pirim kazandıracağız” dedi. Metin Gül, yatırımcılara, 60 ay vadeye yüzde 0,94 faizle banka kredisinin yanı sıra şirket bünyesinde 36 ay yüzde sıfır faiz ile KALEKENT’li olma fırsatı sağladıklarını belirtti.

Sönmez Aydın: “Müşterilerimiz, proje ile ilgili her soruya KALEKENT satış ofisimizde yanıt bulacak”
Liv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sönmez Aydın da, proje kapsamında 2 bin metrekarelik alana satış ofisini inşa ettiklerini belirterek, “2 bin metrekarenin bir satış ofisi için büyük olduğu düşünülebilir fakat biz satış ofisimizi ziyaret eden müşterilerimizin hem rahat etmesini hem de proje ile ilgili akıllarında olan her soruya satış ofisimizde yanıt bulmalarını istedik. 2+1 ve 3+1 örnek dairelerimizi de satış ofisimizin alt katında konumlandırdık” diye konuştu.
Çocuklu aile ziyaretleri için satış ofisinin alt katında bir çocuk oyun alanı yaptıklarını, aileler projeyi incelerken çocukların oyun salonunun keyfini çıkarabileceğini anlatan Sönmez Aydın, projenin 2. Etabındaki dairelere özellikle ailelerden yoğun talep geldiğini belirtti. Bu etapta metrekareleri büyük 2+1;3+1ve 4+1 dairelerden oluştuğunu belirten Sönmez Aydın, “Yabancılardan büyük ilgi görüyoruz. Özellikle Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden yatırımcılar projemizi ziyarete geliyorlar. Hem yerli hem yabancı müşteri tarafından ilgi bu hızla devam ederse 2014 yılının son aylarına doğru ilk etabın tüm dairelerinin satışını gerçekleştirmeyi ön görüyoruz” dedi.

Mevlüt Alp Gürün: “Hızla Yükselen Projede Satışlar Çok İyi Gidiyor”
Arazi sahibi 3S Kale Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Alp Gürün ise, Gül İnşaat ve Liv Yapı ortaklığı ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, hızla yükselen projede satışların çok iyi gitmesinden mutlu olduklarını dile getirdi. 

Proje Bilgisi: Kalekent