Kalekim’den su yalıtımında çözüm

Kalekim, hem negatif hem de pozitif yönden su yalıtımında kullanılabilen İzoseal ile binalarda kapsamlı çözümler sunuyor

Kalekim’den su yalıtımında çözüm

08 Şubat 2014 / emlakwebtv
Kalekim; su basıncına karşı yüksek dayanıklılık sergileyen ve hem negatif hem de pozitif yönden su yalıtımında kullanılabilen İzoseal ile binalarda kapsamlı çözümler sunuyor.

Kalekim, İzoseal’i pazara sundu
Kalekim’in kristalize su yalıtım harcı olarak pazara sunduğu İzoseal; bodrum, temel, perde duvar, havuz, su deposu, asansör kuyusu ile banyo, duş ve tuvalet gibi ıslak hacimlerin yanı sıra tünel, köprü, yeraltı garaj ve depolarında rahatlıkla uygulanabiliyor.

Çimento esaslı ve kapiler etkili kristalize su yalıtım harcı İzoseal, yapısal olarak sağlam tüm beton yüzeylerin yalıtımında kullanılabiliyor. Negatif ve pozitif su basıncına karşı dayanıma sahip olan izoseal, betonun nefes almasını ve tamamen kurumasını sağlıyor. Betonarme yapının donatısının korozyona karşı korunmasını da sağlarken, aynı zamanda basınç mukavemetini de artırıyor. İzoseal, toprak altında kalan ve sürekli su ile temas eden yapılarda özellikle tercih ediliyor.

İzoseal, hızlı ve ekonomik çözüm sunuyor
İzoseal ile suyun geldiği yönün tersinden de su yalıtımı yapılabiliyor. Örneğin betonarme perdelerle çevrili bodrum katına dışarıdan gelen suyun yalıtımı, içeriden yapılan uygulama ile sağlanabiliyor. Fırça veya sprey ile her yönden uygulama kolaylığı sağlayarak hızlı ve ekonomik çözüm sunan İzoseal ile uygulama yapılan yüzey zarar görse dahi betonun su geçirmezliği bozulmuyor. Ayrıca uygulama yapılan yüzeyin tuğla, ısı yalıtım levhası gibi malzemelerle korunmasına da gerek kalmıyor.