Kalekim’den su yalıtımında zirve: Ultralastic

Yapı kimyasalları sektörünün lider markası Kalekim, yenilikçi ürünü Ultralastic ile su yalıtımı ve beton koruma harcında yeni bir dönem başlatıyor

Kalekim’den su yalıtımında zirve: Ultralastic

12 Eylül 2013 / emlakwebtv
Yapı sektöründe 40. yılını kutlayan Kalekim, sektöre kazandırdığı yenilikçi ürünleriyle, tüketicilere ve profesyonellere her alanda çözümler sunmaya devam ediyor. Kalekim’in, özellikle su yalıtımı ve beton koruma harcı konusunda çok yönlü uygulama imkânı sunan yeni ürünü Ultralastic, korozyonu önlediği için depreme karşı binaların en önemli koruyucusu olarak da kritik bir öneme sahip.

Ultralastic’le su yalıtımında mükemmel çözüm
Depremde binaların yıkılma nedenlerinden birinin, su yalıtımı olmayan yapıların taşıyıcı kısımlarının suya maruz kalarak zayıflaması olduğunu dikkate alan Kalekim Ar-Ge uzmanları; Ultralastic’i, “Bir su yalıtım malzemesinde her şeyi bir arada istiyorum” diyen mükemmelliyetçi tüketici ve profesyoneller için geliştirdi.

Uzun yıllar yüksek performanslı su yalıtımı
Zorlu koşullara, yaşlanmaya karşı dayanıklı ve çok yüksek bir performansa sahip Ultralastic’in, temel altından, eski seramik ya da bitümlü kaplamalar üzerine varıncaya kadar çok geniş bir kullanım alanı bulunuyor. Hem iç hem dış mekanlarda uygulanabilen ve istendiğinde üzeri kaplanabilen Ultralastic, üzeri kaplanmadan da yıllar boyunca yüksek performanslı su yalıtımı sağlayabiliyor. Kalekim’in su yalıtımı alanındaki iddialı ürünü, havuz ve su deposu gibi daimi ıslak bölgelerde de üstün başarı sağlıyor.

2 saatte yağmura dayanım kazanıyor
Uygulanmasından sadece 2 saat sonra yağmura dayanım kazanması, 3 saat sonra üzerinde gezilebilmesi ve kaplama işlemine başlanabilmesi sayesinde hızına yetişilmeyen Ultralastic, işçilikten de tasarruf sağlıyor. Fırça, mala, rulo veya püskürtme ile kolayca uygulanabilen Ultralastic, kalsiyum ve sodyum klorür gibi buz eritici tuzlara, deniz suyuna ve karbondioksit gazına karşı betonu koruyor.

Daima en iyi ürün, en iyi çözüm ve en iyi uygulamanın adresi haline gelen Kalekim, son yenilikçi ürünü Ultralastic’i, tüketici ve sektör profesyonellerinin hizmetine sunuyor.