Kalekim’e Mardin ve Erzurum’da kalite belgesi

Kalekim’in üretime başlayan Mardin ve Erzurum fabrikaları, açılışlarından sonra standart denetimlerinden tam not alarak kalite belgesi almaya hak kazandı

Kalekim’e Mardin ve Erzurum’da kalite belgesi

11 Mart 2014 / emlakwebtv
Kalekim, kalitelisini bir kez daha tescilledi. 15 yıldır sürdürdüğü “Kalite Yönetim Sistemi” uygulamalarını geçtiğimiz yıl açtığı Erzurum ve Mardin fabrikalarına da yansıtan Kalekim, hızla “Kalite”, “İş Sağlığı Güvenliği”, “Çevre ve Müşteri Memnuniyeti” yönetim sistemlerini kurmayı başardı.

Kalekim Erzurum ve Kalekim Mardin fabrikaları “Kalite Belgesi” almaya hak kazandı
Kalekim Erzurum ve Kalekim Mardin fabrikaları; 17-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen TSE Dış Denetimi’ni tam notla tamamlayarak “Kalite Belgesi” almaya hak kazandı. Kalekim, yeni kurulan yönetim sistemleri denetimlerinde hiç “uygunsuzluk” almadı.

Kale Grubu’nun 5 milyon TL yatırımla kurduğu Kalekim Mardin Fabrikası’nda, bölgenin yapı kimyasalları pazarına yönelik ekonomik, standart ve teknik yapıştırıcılar ile ısı yalıtımı ürünleri üretiliyor. Yılda 90 bin ton kapasiteli fabrika, Kuzey Irak ve bölgedeki yakın ülkeler için sağladığı lojistik avantajdan dolayı Kale Grubu için üs görevi de yapıyor. 2.5 milyon TL yatırımla kurulan Kalekim Erzurum Fabrikası da yıllık 90 bin tonluk kapasitesiyle bölgesine hizmet veriyor.