Kaleseramik, “ADI Design Index 2013”e seçildi

Kaleseramik, üretimde mükemmelliyetçilik ve ayırt edici tasarım özelliklerine sahip Light+ koleksiyonu ile ADI Design Index’e seçildi

Kaleseramik, “ADI Design Index 2013”e seçildi

23 Ekim 2013 / emlakwebtv
Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale markalarıyla banyolar ve yaşam alanlarında farklı ve konforlu mekanlar yaratan Kaleseramik; İtalya Endüstriyel Tasarım Birliği - The Italian Association for Industrial Design (ADI) tarafından, her yıl aday gösterilen İtalyan tasarımcı ve tasarım ofislerine ait en başarılı ürünlerin alındığı ADI Design Index’e, Kalebodur markasıyla ürettiği Light+ seramik karo koleksiyonu ile seçildi.

Light+ ürünü, Triennale di Milano’da sergileniyor
Japon bakış açısı ile İtalyan tasarımının birleşiminden doğan Isao Hosoe Design tarafından, tasarlanan Light+ koleksiyonu, ilk seçimlerin ardından kentin önemli modern sanat ve tasarım müzesi olan Triennale di Milano’da düzenlenen sergideki yerini alırken, ikinci tur seçimlerinin ardından “ADI Design Index 2013” seçkisine alınmaya hak kazandı. 3 Kasım’a kadar devam edecek sergide ziyaretçilerin beğenisine sunulan Light+ koleksiyonu, ADI’ın değerlendirme kriterleri arasında bulunan; üretimde mükemmelliyetçilik ve ayırt edici tasarım özelliklerini karşılaması ile de, bir Türk markasının tasarım alanındaki başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Light+ koleksiyonu, seramik ve yapı malzemeleri dışında birçok alandan başarılı ürünlerin aday gösterildiği, İtalya’nın en prestijli tasarım seçkilerinden biri olan organizasyonda; 853 adayın arasından seçilerek 170 ürünün arasına girmeyi başardı. ADI Design Index’e, değerlendirmeyi geçen seramik ve yapı malzemeleri firmalarından; Kaleseramik, Ceramica Sant'Agostino, Ceramiche Refin, 3D Surface ve XILO1934 alındı.

Işığın yön verdiği koleksiyon: Light+ ürünü
Işık ve gölgenin eşsiz dansından ilham alan, sanatsal ve matematiksel teorilerden esinlenilerek, mükemmeli arayanlara hitap ediyor. Yalın duruşunun içinde zekice tasarlanmış bir ruh taşıyan seriyle beraber banyolar için yepyeni bir çağ başlıyor. Kağıt katlama sanatı Origami’nin banyolardaki yansıması olan seri, kullanıldığı mekana kusursuz bir görsellik katmakla kalmıyor, görenlerde de büyük hayranlık uyandırıyor.